Aktualności

Dni Zakopanego 2024

Władze miasta Zakopane zapraszają do udziału w obchodach Dni Zakopanego. W tym roku świętowanie rozpocznie się w piątek, 31 maja i potrwa aż dwa tygodnie. W programie przewidziane są m.in. obchody dnia dziecka, bieg Hasiora, i wernisaże.

Spektakl z audiodeskrypcją w Warszawie

W Teatrze Powszechnym w Warszawie 2 lipca odbędzie się spektakl z audiodeskrypcją „Orlando. Biografie”. Poprzedzać go będzie touch tour, czyli krótka wycieczka po scenografii spektaklu, w trakcie której osoby niewidome i słabowidzące będą mogły dotknąć rekwizytów.

Wypożyczalnie sprzętu i technologii wspomagających osoby niepełnosprawne

Wychodząc naprzeciw potrzebom osób z niepełnosprawnością, których mimo dofinansowań nie stać na zakup potrzebnego im oprzyrządowania rehabilitacyjnego czy wspomagającego, PFRON uruchomił program wypożyczania sprzętu i technologii wspomagającej.

Konferencja PFRON „Technologie wspomagające – dostępem do rozwoju i nowoczesności”

W najbliższy piątek, tj. 22 marca odbędzie się konferencja Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pt. „Technologie wspomagające – dostępem do rozwoju i nowoczesności”. Wydarzenie zorganizowane będzie w Gnieźnie, w Centrum Kultury Scena To Dziwna.

Forum Seniorów w Gdańsku

Tej jesieni w ramach 4 Ogólnopolskiego Forum Seniora odbędzie się cykl konferencji pod hasłem „Druga młodość Seniora”. 23 listopada zapraszamy na Uniwersytet Gdański, na godzinę 10.

Wyjazd rehabilitacyjny dla osób z astmą

Wybór kierunku na pobyt rehabilitacyjny w przypadku astmatyków jest nieco bardziej skomplikowany – należy wziąć pod uwagę wiele czynników, aby nie doszło do zaostrzenia choroby, a tym samym by turnus rehabilitacyjny nie zamienił się tylko w przykre wspomnienie.

Mammobusy w nadmorskich kurortach

Podczas turnusy rehabilitacyjnego nad Bałtykiem kuracjuszki mogą skorzystać z profilaktycznych badań mammografii w mobilnych mammobusach. W lipcu tego roku busy odwiedzą m.in. Kołobrzeg, Kamień Pomorski czy Koszalin.

Nowe świadczenie wspierające

Pod koniec maja sejm uchwalił rządową ustawę o świadczeniu wspierającym dla pełnoletnich osób z niepełnosprawnościami. Pierwsze wypłaty realizowane będą od stycznia przyszłego roku.

Platforma informatyczna iPFRON+

Nowoczesna platforma informatyczna iPFRON+ ma za zadanie ułatwić obsługę Programów Wsparcia realizowanych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca - pierwszy dzień wiosny jest także Światowym Dniem Zespołu Downa, ustanowionym w 2005 roku, a od 2012 objętym patronatem przez Organizację Narodów Zjednoczonych.