Aktualności

Forum Seniorów w Gdańsku

Tej jesieni w ramach 4 Ogólnopolskiego Forum Seniora odbędzie się cykl konferencji pod hasłem „Druga młodość Seniora”. 23 listopada zapraszamy na Uniwersytet Gdański, na godzinę 10.

Wyjazd rehabilitacyjny dla osób z astmą

Wybór kierunku na pobyt rehabilitacyjny w przypadku astmatyków jest nieco bardziej skomplikowany – należy wziąć pod uwagę wiele czynników, aby nie doszło do zaostrzenia choroby, a tym samym by turnus rehabilitacyjny nie zamienił się tylko w przykre wspomnienie.

Mammobusy w nadmorskich kurortach

Podczas turnusy rehabilitacyjnego nad Bałtykiem kuracjuszki mogą skorzystać z profilaktycznych badań mammografii w mobilnych mammobusach. W lipcu tego roku busy odwiedzą m.in. Kołobrzeg, Kamień Pomorski czy Koszalin.

Nowe świadczenie wspierające

Pod koniec maja sejm uchwalił rządową ustawę o świadczeniu wspierającym dla pełnoletnich osób z niepełnosprawnościami. Pierwsze wypłaty realizowane będą od stycznia przyszłego roku.

Platforma informatyczna iPFRON+

Nowoczesna platforma informatyczna iPFRON+ ma za zadanie ułatwić obsługę Programów Wsparcia realizowanych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca - pierwszy dzień wiosny jest także Światowym Dniem Zespołu Downa, ustanowionym w 2005 roku, a od 2012 objętym patronatem przez Organizację Narodów Zjednoczonych.

Białe szaleństwo w Krynicy-Zdroju

Zima powoli dobiega końca, dużo osób z utęsknieniem wypatruje wiosny, jednak w Krynicy-Zdroju nadal można cieszyć się białym szaleństwem.

Kabaret Nowaki w Polanicy-Zdroju

Już w najbliższą sobotę zapraszamy na najnowszy program Kabaretu Nowaki „Za granicą żartu” do Teatru Zdrojowego w Polanicy-Zdroju. Widownia zostanie zabrana w rozrywkową podróż pełną humoru, dystansu i błyskotliwości.

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich 2022

W najbliższy piątek, 19 sierpnia, w Zakopanem odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich. Jest to okazja na inspirujące spotkanie z bogactwem góralskiej tradycji, strojów, tańca, śpiewu, kuchni i rzemiosła.

70-lecie Zespołu Śląsk w Kołobrzegu

W sobotę 26 marca w Kołobrzegu odbędzie sie Koncert Jubileuszowy Zespołu Śląsk. Wydarzenie będzie miało miejsce w Hali Milenium przy ul. ppor Edmunda Łopuskiego 38 a rozpocznie się o godzinie 19.00.