Wczasy rehabilitacyjne

Wczasy rehabilitacyjne stanowią bardzo popularną formę wyjazdu wypoczynkowego połączonego z zabiegami rehabilitacyjnymi. Jest to idealna opcja dla osób, które chcą wykorzystać urlop jednocześnie na wyjazd rekreacyjny, jak i spożytkować ten czas na zadbanie o swoje zdrowie. Wyjazd na wczasy zdrowotne pozwala także na osiągnięcie relatywnie szybkich efektów rehabilitacji, ponieważ w niedługim kumulowana jest duża ilość zabiegów leczniczych. Taka kuracja jest intensywna, dzięki czemu wczasy rehabilitacyjne są skuteczną formą dbania o zdrowie.

Wczasy rehabilitacyjne - powrót do zdrowia

Wczasy z rehabilitacją polecane są także wszystkim osobom, które potrzebują pomocy w powrocie do sprawności po długotrwałej chorobie, przebytym urazie lub operacji. Wczasy lecznicze sprzyjają rekonwalescencji na każdej płaszczyźnie, gdzyż łączą wypoczynek psychiczny i fizyczny. Holistyczne podejście do zdrowia jest bardzo istotne dla dobrych efektów rehabilitacji i gwarantuje jej wysoką skuteczność. Zabiegi lecznicze prowadzone równolegle z regeneracją psychiczną kuracjusza to gwarancja dobrych rezultatów terapii.

Wypoczynek i rehabilitacja dla osób niepełnosprawnych

Wczasy rehabilitacyjne to najczęściej wybierany rodzaj wyjazdów wypoczynkowych wśród osób niepełnosprawnych. Takie wyjazdy są korzystną propozycją pogodzenia wyjazdu turystycznego z seriami zabiegów, wszystko to z powodzeniem można zaplanować w ciągu jednego urlopu. W czasie wczasów rehabilitacyjnych zabiegi lecznicze zwykle planowane są od godzin porannych, tak by osoby przebywające na wczasach zdrowotnych miały jeszcze dość czasu wolnego na zwiedzanie okolicy i poznawanie miejscowych atrakcji turystycznych.

Wczasy dla seniorów

Wczasy zdrowotne i rehabilitacyjne to także chętnie wybierane wczasy dla seniorów. Starsze osoby bardzo potrzebują uwzględnienia ich potrzeb zdrowotnych podczas swojego wyjazdu wypoczynkowego, wobec tego naturalnie wybierane są wczasy zdrowotne. Seniorzy bardzo sobie cenią możliwość połączenia wczasów z zabiegami, taki wyjazd pozwala im na kompleksową regenerację i osiągnięcie długo utrzymujących się efektów intensywnej kuracji. Istnieje wiele specjalnie dedykowanych ofert wczasów dla seniorów, skomponowanych typowo z myślą o tej grupie kuracjuszy.

Wczasy odchudzające

Innym rodzajem wczasów rehabilitacyjnych są jeszcze wczasy odchudzające. Polecane są wszystkim, którzy potrzebują nie tylko pomocy w zgubieniu zbędnych kilogramów, ale również zadbania o nadwyrężony nadwagą organizm. Zbyt wysoka waga bardzo niekorzystnie odbija się na zdrowiu, stąd też u osób z nadwagą pojawiają się dolegliwości m.in. ze strony układu krążenia, układu pokarmowego, cierpią na tym także stawy oraz kręgosłup. Podczas wczasów odchudzających można przejść serie zabiegów wzmacniających i regenerujących organizm, skorzystać z zabiegów wspomagających odchudzanie, jak również zapoznać się z zasadami zdrowego odżywiania i rozpocząć zbilansowaną dietę.