Znajdź i zarezerwuj - sprawdzone ośrodki, dobór oferty. Skontaktuj się z naszym Biurem TORVITA

Centrum Rekreacyjno-Lecznicze GLINIK

Centrum Rekreacyjno-Lecznicze "Glinik"

38-316 Wysowa-Zdrój 101/8

Informacje - tel: 18 353 20 24, tel./fax: 18 353 20 28

Pełna informacja: www.sanatoriumglinik.pl

Przy kontakcie z obiektem prosimy powołać się na serwis Turnusy.Rehabilitacyjne.pl

Centrum Rekreacyjno-Lecznicze GLINIK

Zapraszamy do Wysowej Zdroju w Beskidzie Niskim, blisko granicy ze Słowacją, będącym jednym z najpiękniejszych zakątków małopolski, całkowicie wyjątkowego miejsca, nieskażonego żadnym przemysłem, żadnymi zanieczyszczeniami, bogatego w naturalne zasoby wód mineralnych, których jest tu więcej niż w niejednym renomowanym kurorcie. Naszą ofertę kierujemy do wszystkich, którzy cenią ciszę, spokój, czyste środowisko, unikalny mikroklimat i kontakt z przyrodą. Proponujemy wypoczynek, rehabilitację i kurację leczniczą, tu poczujesz przyjazną atmosferę tego miejsca.

Centrum Rekreacyjno-Lecznicze GLINIKCentrum Rekreacyjno-Lecznicze GLINIKCentrum Rekreacyjno-Lecznicze GLINIKCentrum Rekreacyjno-Lecznicze GLINIK

Najcenniejszym bogactwem Wysowej są obfite zasoby doskonałych, leczniczych wód mineralnych. Różnią się one składem, a szczególnie ogólną zawartością rozpuszczonych w nich substancji stałych i gazowych. Wynika to z urozmaicenia tektonicznego terenu, ze zróżnicowania warunków odpływu i mieszania się wód o różnym składzie chemicznym. W Wysowej Zdroju, na terenie Parku Zdrojowego, znajduje się nowowybudowana - stylowa Pijalnia wód mineralnych i ogólnodostępne źródła, które ze względu na właściwości lecznicze otrzymały w 1963r od Ministerstwa Zdrowia i Opieki Społecznej Certyfikat Wód Leczniczych.

Centrum Rekreacyjno-Lecznicze GLINIKCentrum Rekreacyjno-Lecznicze GLINIK

Nasze sanatorium znajduje się w pobliżu Parku Zdrojowego, usytuowane jest na nasłonecznionym stoku w otoczeniu leśnym, oferuje 138 miejsc w pokojach 2,3,4 osobowych w standardach classic i podwyższonym oraz studiach typu (2+1).
W obiekcie znajduje się baza zabiegowa (ponad 30 rodzajów zabiegów z fizyko, hydro i kinezyterapii), stołówka, winda, basen rehabilitacyjny, sauna, kawiarnia, TV-SAT, świetlica, biblioteka, internet Wi-Fi, zadaszony plac ogniskowy oraz parking niestrzeżony.

Centrum Rekreacyjno-Lecznicze GLINIKCentrum Rekreacyjno-Lecznicze GLINIKCentrum Rekreacyjno-Lecznicze GLINIKCentrum Rekreacyjno-Lecznicze GLINIK

Oferujemy smaczne i zdrowe posiłki naszej kuchni domowej, między innymi przyrządzane z produktów pochodzących z naszych ekologicznych terenów wg regionalnych przepisów, a także te standardowe modyfikowane do zaleceń każdego rodzaju diety.

Centrum Rekreacyjno-Lecznicze GLINIKCentrum Rekreacyjno-Lecznicze GLINIK

Nie jesteśmy ośrodkiem SPA, ale pod względem dbałości nie tylko o ciało, ale również o duszę, znajdziecie Państwo u nas odstresowanie, relaks, wzmocnienie sił i wyciszenie po trudach wytężonej pracy.

Dla Gości naszego sanatorium oferujemy bogatą ofertę wycieczek pieszych i autokarowych z przewodnikiem, gdzie w naszym regionie poznacie Państwo architekturę starych zagród, cerkiewek i kościółków. Graniczenie ze Słowacją umożliwia odwiedziny naszych południowych sąsiadów, których kultura wpływa także na bogatą różnorodność etniczną i religijną Beskidów, gdzie spotykamy się z bogatymi kulturami narodowości aż siedmiu wyznań. Między innymi Łemków, Bojków, Lachów i Pogórzan.

Centrum Rekreacyjno-Lecznicze GLINIKCentrum Rekreacyjno-Lecznicze GLINIKCentrum Rekreacyjno-Lecznicze GLINIK

Pobliski Zalew Klimkówka w miejscowości Uście Gorlickie oferuje wypoczynek nad wodą, gdzie liczne wypożyczalnie sprzętu wodnego udostępniają dla amatorów wodnego szaleństwa kajaki, łódki i rowerki wodne. Polecamy też skorzystać z dobrodziejstw hipoterapii, w znanej i cenionej Stadninie Koni Huculskich w Regietowie. Można u nas zbierać grzyby, zioła, łowić ryby i polować na obficie występującą zwierzynę lub podziwiać faunę i florę, której wiele gatunków występuje tu pod ochroną.

Centrum Rekreacyjno-Lecznicze GLINIK

Sporo u nas ogólnodostępnych terenów, świetnie nadających się do wycieczek i leżakowania w lecie czy spacerów, kuligów zimą. Okolica Sanatorium przyciąga nie tylko w tym okresie. Także wtedy, gdy wiosną zazieleni się las, zakwitną drzewa i krzewy, gdy późną jesienią Karpaty okrywają się jej kolorami, przyroda czeka na wszystkich, którzy jej potrzebują.

Wiedza i doświadczenie w organizowaniu turnusów rehabilitacyjnych, sanatoryjnych, zdrowotnych i wypoczynkowych, a przede wszystkim zadowolenie Tych, którzy przebywali w naszym obiekcie świadczy o wysokim poziomie realizowanych tu usług. Nasz personel sprawi, że poczujesz się u nas bezpiecznie i komfortowo, a całodobowa opieka pielęgniarska da Wam poczucie troski o Wasze zdrowie.
Przyjmujemy osoby niepełnosprawne korzystające z dofinansowania ze środków PFRON na turnusy rehabilitacyjne, w tym osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich.

Centrum Rekreacyjno-Lecznicze GLINIK

Realizowane profile lecznicze:

 • drogi oddechowe,
 • laryngologiczny,
 • narząd ruchu,
 • neurologiczny,
 • przemiana materii,
 • reumatyczny,
 • układ krążenia,
 • układ pokarmowy,
 • urologiczny.
 

Od wielu lat specjalizujemy się w leczeniu niżej wymienionych jednostek chorobowych:

Choroby narządu ruchu i reumatyczne:
Reumatoidalne zapalenie stawów, choroba zwyrodnieniowa stawów biodrowych , kolanowych oraz innych stawów obwodowych, choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa i krążków międzykręgowych, dyskopatie, zespoły bólowe korzeniowe, skrzywienie kręgosłupa,osteoporoza, stany po urazach i inne zniekształcenia układu mięśniowo-szkieletowego oraz tkanki łącznej, dna moczowa.
Choroby układu oddechowego:
Przewlekłe zapalenie błony śluzowej nosa i gardła, przewlekłe zapalenie zatok przynosowych, przewlekle zapalenie krtani i tchawicy, przewlekle zapalenie oskrzeli, rozstrzenie oskrzeli.
Choroby układu trawienia:
Refluksowe zapalenie przełyku, przepuklina rozworu przełykowego, wrzód żołądka, wrzód dwunastnicy, zapalenie żołądka i dwunastnicy dyspepsja, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, przewlekłe zapalenie wątroby, kamica żółciowa, choroby trzustki w okresie wydolności, zespół jelita drażliwego.
Choroby układu moczowego:
Przewlekły zespół zapalenia nerek, przewlekła niewydolność nerek, kamica nerek i moczowodów, kamica dolnych dróg moczowych, zaburzenia pęcherza moczowego.
Ponadto:
- rehabilitacja kobiet po mastektomii,
- stany wyczerpania nerwowego i ogólnego osłabienia.

Centrum Rekreacyjno-Lecznicze GLINIKCentrum Rekreacyjno-Lecznicze GLINIK

Na miejscu, w naszym Sanatorium dostępne są zabiegi, stosowane w leczeniu w/w schorzeń. Kuracjusze tu przebywający korzystają z mieszczącej się w naszym obiekcie bazy zabiegowej, basenu rehabilitacyjnego i sauny.
Pod czujnym okiem i pewną ręką fizjoterapeutów, a także fachowego personelu medycznego proponujemy Państwu, pełną gamę zabiegów z zakresu fizyko, hydro i kinezyterapii. Są to zabiegi nieodzowne w lecznictwie sanatoryjnym jak również w odnowie biologicznej. Wszystkie zabiegi wykonywane są po wcześniejszej konsultacji medycznej.

Centrum Rekreacyjno-Lecznicze GLINIKCentrum Rekreacyjno-Lecznicze GLINIKCentrum Rekreacyjno-Lecznicze GLINIKCentrum Rekreacyjno-Lecznicze GLINIK

Ceny osobodnia za turnus rehabilitacyjny kształtują się w zależności od standardu pokoi i terminów pobytu. Pełna aktualna informacja znajduje się na naszej stronie internetowej.
Potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata zadatku w wysokości 30% należności za cały pobyt, nie później niż 7 dni od dnia rezerwacji.
Numer konta bankowego:
Bank PEKAO S.A. 93 1240 5110 1111 0010 6554 9600

Wszelkich informacji udziela nasza Recepcja pod numerem telefonu:
18 353 20 24 lub tel./fax: 18 353 20 28,
kom. 510 132 958

Pozostałe informacje znajdują się na naszej stronie internetowej:
www.sanatoriumglinik.pl
 
SERDECZNIE ZAPRASZAMY PRZEZ CAŁY ROK!!!

Oferta leczenia i rehabilitacji - przegląd:

 • Rodzaj dysfunkcji lub schorzenia
  - z dysfunkcją narządu ruchu poruszających się na wózkach inwalidzkich
  - z dysfunkcją narządu ruchu, z wyłączeniem osób poruszających się na wózkach inwalidzkich
  - z padaczką
  - z upośledzeniem umysłowym
  - ze schorzeniami układu krążenia
  - inne kobiety po mastektomii, z alergią, z chorobami neurologicznymi, z chorobami przemiany materii, z chorobami reumatycznymi, z chorobami układu krwiotworczego, z chorobami układu moczowo-płciowego, z chorobami układu pokarmowego, z cukrzycą, ze schorzeniami laryngologicznymi, ze schorzeniami metabolicznymi, ze schorzeniami układu oddechowego,
 • Rodzaj turnusu
  - Nauki niezależnego funkcjonowania z niepełnosprawnością (oraz z innym programem)
  - Psychoterapeutyczny
  - Rozwijający zainteresowania i uzdolnienia malarskie,
  - Usprawniająco - rekreacyjny
 • Finansowanie pobytu
  - dofinansowanie PFRON (MOPS, GOPS, PCPR)
  - pełnopłatne
 • Profile leczenia
  - Upośledzenie umysłowe 01-U
  - Upośledzenie narządu ruchu 05-R
  - Epilepsja 06-E
  - Choroby układu oddechowego i krążenia 07-S
  - Choroby neurologiczne 10-N
  - Inne schorzenia 11-I

Polecamy inne serwisy prowadzone przez nas: Sanatoria w Polsce, Łeba - nadmorski kurort. Wspieramy: Fundacja Serce dla Dziecka Grabie.