Znajdź i zarezerwuj - sprawdzone ośrodki, dobór oferty. Skontaktuj się z naszym Biurem TORVITA

Bukowina Tatrzańska - informacje

Miejscowość znajduje się w województwie małopolskim, na Podhalu, położona na znacznej wysokości niemal 1000 m n.p.m. Zaledwie 15 kilometrów dzieli ją od "zimowej stolicy Polski" - Zakopanego. Osada w tym miejscu istniała już od XVII wieku. Warte podkreślenia jest tutaj niespotykane ukształtowanie terenu, gdyż miejscowość leży na kilku grzbietach górskich, oddzielonych od siebie potokami. Centrum miejscowości przypada na wierch Kramarski, na którym znajdują się kościół, urzędy, sklepy i szkoła. Z Bukowiny rozciąga się wspaniały widok na panoramę Tatr.
Bukowina może poszczycić się niezwykle bogatą infrastrukturą narciarską, znajduję się tam 22 zróżnicowane wyciągi narciarskie, w sąsiedztwie których znajdują się parkingi, wypożyczalnie sprzętu oraz lokale gastronomiczne. Ze względu na ukształtowanie Bukowiny są one umiejscowione na różnych wierchach, dzięki czemu miejscowość nie posiada jednego scentralizowanego punktu narciarskiego. Do atrakcji turystycznych zaliczyć można z pewnością drewniany kościół pochodzący z końca XIX wieku, czy największy w Polsce budynek wykonany z drewna - Dom Ludowy. Oprócz tego Bukowina jest również gospodarzem cyklicznych imprez kulturalnych: letnich Sabałowych Bajań oraz zimowego Góralskiego Karnawału, niezmiennie przyciągających turystów.
Klimat Bukowiny ze względu na jej położenie jest łagodniejszy niż w Zakopanem, mimo znacznej wysokości. Powietrze jest rześkie i świeże, nasycone naturalnymi olejami eterycznymi okolicznej roślinności, a oddychanie nim ma dobroczynny wpływ na zdrowie i samopoczucie. Mimo, iż wierchy nie są zadrzewione, to ich zbocza i podnóża gęsto porastają lasy, w okolicy znajdują się też górskie potoki, co z pewnością zachęci do wycieczek w góry. Szczególnie warto się wybrać trasą turystyczną do Morskiego Oka, od której odchodzą również inne szlaki piesze wiodące w wiele ciekawych miejsc.

 

Polecamy inne serwisy prowadzone przez nas: Sanatoria w Polsce, Łeba - nadmorski kurort. Wspieramy: Fundacja Serce dla Dziecka Grabie.