Turnusy rehabilitacyjne - znajdź ośrodek

Serwis Turnusy.Rehabilitacyjne.pl tworzą ośrodki prowadzące turnusy rehabilitacyjne, organizatorzy turnusów rehabilitacyjnych oraz obiekty oferujące prywatne pobyty rehabilitacyjne. Turnus rehabilitacyjny z dofinansowaniem Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych jest szeroko dostępną formą aktywnej rehabilitacji i wypoczynku dla osób niepełnosprawnych. W zależności od indywidualnej sytuacji osoby ubiegającej się o takie dofinansowanie, koszt pobytu na turnusie rehabilitacyjnym może okazać się naprawdę niewielkim wydatkiem.

Z drugiej strony, formą rehabilitacji zyskującą na popularności są prywatne pobyty rehabilitacyjne. Coraz więcej ośrodków poszerza swoją ofertę o taki pobyt, osoby wymagające rehabilitacji mogą więc doskonale dopasować sobie odpowiednie miejsce oraz standard pobytu.

Turnus rehabilitacyjny - czas wolny Turnusy rehabilitacyjne - zajęcia na basenie Zabiegi lecznicze

Osoba potrzebująca rehabilitacji samodzielnie wyszukuje odpowiedni dla siebie turnus rehabilitacyjny. Trzeba pamiętać o tym, że w przypadku turnusów dofinansowanych przez PFRON, profil leczenia oraz miejsce muszą być zgodne z zaleceniami lekarza, a turnus musi się odbywać w ośrodku posiadającym wpis do odpowiedniego rejestru.

Celem naszego serwisu jest pomoc osobom potrzebującym rehabilitacji w znalezieniu odpowiedniego turnusu dla siebie. Dzięki szerokim możliwościom filtrowania wyników wyszukiwania, bez trudu można znaleźć najbardziej dogodny ośrodek odpowiadający wymaganiom. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą obiektów, które mają pełną prezentację w serwisie, co z pewnością pomoże w podjęciu decyzji o wyborze turnusu dla siebie.

Rehabilitacja po COVID-19

Przejście COVID-19 może mieć różny przebieg, jednak zarówno w poważnych jak i lekkich przypadkach zakażenia koronawirusem, choroba zostawia ślad w organizmie człowieka i często jej skutki odczuwane są jeszcze przez długie tygodnie czy nawet miesiące po przebyciu COVID-19. Powrót do pełnego zdrowia i sprawności sprzed zachorowania może być czasochłonny i wymagający, zwłaszcza jeśli choroba spowodowała duży uszczerbek na zdrowiu. Bardzo pomocna w powrocie do pełnej sprawności jest rehabilitacja. Aby pomóc pacjentom w odzyskaniu pełni sił po zarażeniu koronawirusem, wiele ośrodków wypoczynkowo-rehabilitacyjnych stworzyło turnusy dla ozdrowieńców po COVID-19, z programem i zabiegami dedykowanymi właśnie potrzebom rekonwalescentów po koronawirusie.

Aktualności

Półmaraton Bursztynowy 2024

Zachęcamy do udziału w VII Półmaratonie Bursztynowym, który odbędzie się w niedzielę 14 lipca w Strzękocinie. Poza dystansem 21.1 km, proponowana jest także trasa 10,5 km oraz biegi dzieci i młodzieży.

Dni Zakopanego 2024

Władze miasta Zakopane zapraszają do udziału w obchodach Dni Zakopanego. W tym roku świętowanie rozpocznie się w piątek, 31 maja i potrwa aż dwa tygodnie. W programie przewidziane są m.in. obchody dnia dziecka, bieg Hasiora, i wernisaże.

Spektakl z audiodeskrypcją w Warszawie

W Teatrze Powszechnym w Warszawie 2 lipca odbędzie się spektakl z audiodeskrypcją „Orlando. Biografie”. Poprzedzać go będzie touch tour, czyli krótka wycieczka po scenografii spektaklu, w trakcie której osoby niewidome i słabowidzące będą mogły dotknąć rekwizytów.

Wypożyczalnie sprzętu i technologii wspomagających osoby niepełnosprawne

Wychodząc naprzeciw potrzebom osób z niepełnosprawnością, których mimo dofinansowań nie stać na zakup potrzebnego im oprzyrządowania rehabilitacyjnego czy wspomagającego, PFRON uruchomił program wypożyczania sprzętu i technologii wspomagającej.

Konferencja PFRON „Technologie wspomagające – dostępem do rozwoju i nowoczesności”

W najbliższy piątek, tj. 22 marca odbędzie się konferencja Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pt. „Technologie wspomagające – dostępem do rozwoju i nowoczesności”. Wydarzenie zorganizowane będzie w Gnieźnie, w Centrum Kultury Scena To Dziwna.