Turnusy rehabilitacyjne - znajdź ośrodek

Serwis Turnusy.Rehabilitacyjne.pl tworzą ośrodki prowadzące turnusy rehabilitacyjne, organizatorzy turnusów rehabilitacyjnych oraz obiekty oferujące prywatne pobyty rehabilitacyjne. Turnus rehabilitacyjny z dofinansowaniem Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych jest szeroko dostępną formą aktywnej rehabilitacji i wypoczynku dla osób niepełnosprawnych. W zależności od indywidualnej sytuacji osoby ubiegającej się o takie dofinansowanie, koszt pobytu na turnusie rehabilitacyjnym może okazać się naprawdę niewielkim wydatkiem.

Z drugiej strony, formą rehabilitacji zyskującą na popularności są prywatne pobyty rehabilitacyjne. Coraz więcej ośrodków poszerza swoją ofertę o taki pobyt, osoby wymagające rehabilitacji mogą więc doskonale dopasować sobie odpowiednie miejsce oraz standard pobytu.

Turnus rehabilitacyjny - czas wolny Turnusy rehabilitacyjne - zajęcia na basenie Zabiegi lecznicze

Osoba potrzebująca rehabilitacji samodzielnie wyszukuje odpowiedni dla siebie turnus rehabilitacyjny. Trzeba pamiętać o tym, że w przypadku turnusów dofinansowanych przez PFRON, profil leczenia oraz miejsce muszą być zgodne z zaleceniami lekarza, a turnus musi się odbywać w ośrodku posiadającym wpis do odpowiedniego rejestru.

Celem naszego serwisu jest pomoc osobom potrzebującym rehabilitacji w znalezieniu odpowiedniego turnusu dla siebie. Dzięki szerokim możliwościom filtrowania wyników wyszukiwania, bez trudu można znaleźć najbardziej dogodny ośrodek odpowiadający wymaganiom. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą obiektów, które mają pełną prezentację w serwisie, co z pewnością pomoże w podjęciu decyzji o wyborze turnusu dla siebie.

Rehabilitacja po COVID-19

Przejście COVID-19 może mieć różny przebieg, jednak zarówno w poważnych jak i lekkich przypadkach zakażenia koronawirusem, choroba zostawia ślad w organizmie człowieka i często jej skutki odczuwane są jeszcze przez długie tygodnie czy nawet miesiące po przebyciu COVID-19. Powrót do pełnego zdrowia i sprawności sprzed zachorowania może być czasochłonny i wymagający, zwłaszcza jeśli choroba spowodowała duży uszczerbek na zdrowiu. Bardzo pomocna w powrocie do pełnej sprawności jest rehabilitacja. Aby pomóc pacjentom w odzyskaniu pełni sił po zarażeniu koronawirusem, wiele ośrodków wypoczynkowo-rehabilitacyjnych stworzyło turnusy dla ozdrowieńców po COVID-19, z programem i zabiegami dedykowanymi właśnie potrzebom rekonwalescentów po koronawirusie.

Aktualności

Mammobusy w nadmorskich kurortach

Podczas turnusy rehabilitacyjnego nad Bałtykiem kuracjuszki mogą skorzystać z profilaktycznych badań mammografii w mobilnych mammobusach. W lipcu tego roku busy odwiedzą m.in. Kołobrzeg, Kamień Pomorski czy Koszalin.

Nowe świadczenie wspierające

Pod koniec maja sejm uchwalił rządową ustawę o świadczeniu wspierającym dla pełnoletnich osób z niepełnosprawnościami. Pierwsze wypłaty realizowane będą od stycznia przyszłego roku.

Platforma informatyczna iPFRON+

Nowoczesna platforma informatyczna iPFRON+ ma za zadanie ułatwić obsługę Programów Wsparcia realizowanych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca - pierwszy dzień wiosny jest także Światowym Dniem Zespołu Downa, ustanowionym w 2005 roku, a od 2012 objętym patronatem przez Organizację Narodów Zjednoczonych.

Białe szaleństwo w Krynicy-Zdroju

Zima powoli dobiega końca, dużo osób z utęsknieniem wypatruje wiosny, jednak w Krynicy-Zdroju nadal można cieszyć się białym szaleństwem.