logo

Uzdrowisko Ustroń

ul. Sanatoryjna 1
43-450 Ustroń

Zadzwoń do nas! +48 33 854 54 54 wew. 2

fax +48 33 854 28 98
Dowiedz się więcej!  www.uzdrowisko-ustron.pl

Przy kontakcie z obiektem prosimy powołać się na serwis Turnusy.Rehabilitacyjne.pl


Uzdrowisko Ustroń to jeden z największych kompleksów uzdrowiskowych w Europie. Szczyci się wieloletnimi tradycjami, wykorzystaniem surowców naturalnych oraz kompleksowym i nowoczesnym podejściem do rehabilitacji.

Uzdrowisko Ustroń wyróżnia:

 • szeroka gama zabiegów rehabilitacyjnych oraz wellness - ponad 70 rodzajów zabiegów realizowanych m.in. w nowoczesnym Medical & SPA Prestige Club oraz Uzdrowiskowym Instytucie Zdrowia,
 • doświadczenie i profesjonalizm - najnowocześniejsza wiedza, najlepsi specjaliści (40 lekarzy różnych specjalności, 90 pielęgniarek i 120 fizjoterapeutów), ponad 30 tys. gości rocznie, 6 tys. zabiegów dziennie, 
 • naturalne surowce - własne złoża solanki i borowiny o właściwościach leczniczych, 
 • komfortowa i rozbudowana baza noclegowa - 1600 miejsc noclegowych w Hotelu Wilga*** oraz Sanatoriach: Równica, Kos, Narcyz, Rosomak,
 • idealna lokalizacja na południu Polski, w samym sercu Europy, gdzie unikalny klimat i malownicze położenie w Beskidach sprzyjają aktywności fizycznej i wypoczynkowi.

Nasze specjalizacje:

 • NOWOŚĆ rehabilitacja dla ozdrowieńców po COVID-19
 • rehabilitacja kardiologiczna
 • rehabilitacja neurologiczna
 • rehabilitacja onkologiczna i obrzęku limfatycznego
 • rehabilitacja ortopedyczna
 • rehabilitacja pulmonologiczna
 • pobyty Medical & SPA.

Uzdrowisko UstrońUzdrowisko Ustroń

Zapraszamy do Uzdrowiska Ustroń, położonego w samym sercu Beskidu Śląskiego, u stóp Równicy. Lokalizacja kompleksu w dzielnicy Zawodzie, od lat słynącej z bogatej bazy wypoczynkowo-zdrowotnej, znacznie podnosi jego walory. Oprócz profesjonalnej bazy zabiegowej, w Uzdrowisku Ustroń można skorzystać z wiedzy i umiejętności doświadczonych lekarzy i fizjoterapeutów.

Specyficzny mikroklimat, wyjątkowe warunki przyrodnicze, gęsta sieć szlaków turystycznych, tras rowerowych i narciarskich stwarzają idealne możliwości do wypoczynku i rekreacji.

UstrońUzdrowisko Ustroń

Atutem Uzdrowiska Ustroń jest jego baza zabiegowa, czyli Uzdrowiskowy Instytut Zdrowia. Miejsce to słynie z profesjonalnych zabiegów leczniczych opartych m.in. na naturalnych surowcach leczniczych: solance i borowinie.

Zapraszamy do skorzystania z oferty Medical & SPA Prestige Club. To miejsce dla wszystkich, którzy oczekują profesjonalnej opieki i szybkich efektów rehabilitacji, a także marzą o odprężeniu i relaksie. Medical & Spa Prestige Club to połączenie tradycji i nowoczesności. Profesjonalna obsługa i indywidualna opieka daje możliwość doboru odpowiedniego rodzaju zabiegu.

UstrońUzdrowisko Ustroń

Zachęcamy do skorzystania z kąpieli w nowoczesnych basenach solankowych. Kąpiele w basenach solankowych należą do najważniejszych elementów lecznictwa uzdrowiskowego, szczególnie rehabilitacji ruchowej. Dzięki zawartości w solance jodu i bromu na basenie panuje specyficzny mikroklimat odgrywający istotną rolę w leczeniu chorób dróg oddechowych. Ustrońskie solanki, wydobywane z dwóch odwiertów w pobliżu Uzdrowiskowego Instytutu Zdrowia, zalicza się do najlepszych w kraju.

Cztery baseny Uzdrowiskowego Instytutu Zdrowia napełnione solanką o stężeniu 3-4% są miejscem ćwiczeń kinezyterapeutycznych.

UstrońUstrońUstrońUstrońUstroń

Oprócz specjalistycznej rehabilitacji i profesjonalnych zabiegów rehabilitacyjnych Uzdrowisko Ustroń oferuje opiekę wykwalifikowanego zespołu lekarzy specjalistów, pielęgniarek oraz fizjoterapeutów. Leczenie uzdrowiskowe ma charakter kompleksowy, kilka metod leczniczych stosuje się jednocześnie, co jest gwarancją uzyskania trwałego efektu w postaci zdrowia.

W ramach rehabilitacji specjalistycznej pacjenci mają do dyspozycji:

 • całodobowy nadzór lekarsko-pielęgniarski,
 • konsultacje lekarzy specjalistów,
 • zabiegi fizjoterapeutyczne, dostosowane do stanu klinicznego pacjenta,
 • indywidualne zajęcia z pacjentem, w zależności od jego stanu zdrowia
 • diete wg wskazania lekarza.

Uzdrowisko UstrońUzdrowisko Ustroń

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty:

 • NOWOŚĆ rehabilitacja dla ozdrowieńców po COVID-19 dla osób, które zmagają się z powikłaniami po zakażeniu koronawirusem (jeśli występuje dyskomfort przy oddychaniu, obniżona kondycja fizyczna, słabsza wydolność krążeniowa, nawracające stany lękowe, pogorszenie kondycji psychicznej, symptomy stresu pourazowego)
 • rehabilitacja kardiologicznA (m.in. po zawale serca, po wszczepieniu pomostów aortalno-wieńcowych (CABG), po angioplastyce tętnic wieńcowych (PTCA, stendy), z wszczepionym stymulatorem rytmu, po wymianie lub plastyce zastawki/zastawek serca, z nadciśnieniem tętniczym, z niewydolnością krążenia),
 • rehabilitacja neurologiczna (po udarach mózgu, po zabiegach neurochirurgicznych),
 • rehabilitacja ortopedyczna (choroby reumatyczne, narząd ruchu, po urazach, operacjach ortopedycznych),
 • rehabilitacja onkologiczna i obrzęku limfatycznego (program dla kobiet po leczeniu raka piersi i raka narządu rodnego).

Uzdrowisko UstrońUzdrowisko Ustroń

Pobyty z zabiegami:

 • Kuracjusz
 • Kuracjusz PLUS
 • Prestige MED
 • Prestige SPA
 • Pobyt Seniora

Uzdrowisko Ustroń to nie tylko rehabilitacja. Pobyt w Ustroniu daje możliwość ciekawego i aktywnego spędzenia czasu. Zapraszamy do korzystania z pobytów rekreacyjnych i sezonowych, a także zajęć relaksacyjnych. 

Zachęcamy do udziału w zajęciach fitness oraz do skorzystania z nowoczesnej siłowni.

 
SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO NASZYCH OBIEKTÓW
 

Uzdrowisko Ustroń

Sanatorium i Szpital Uzdrowiskowy
"Równica"

ul. Sanatoryjna 7
43-450 Ustroń
Infolinia: +48 33 854 54 54
fax: +48 33 854 28 98

 

Sanatorium i Szpital Uzdrowiskowy "Równica" dysponuje jedno- i dwuosobowymi pokojami oraz apartamentami z pełnym zapleczem sanitarnym, łącznością telefoniczną i przyzywową, telewizją naziemną i satelitarną. Na życzenie przyłącze internetowe. Budynek posiada wszelkie udogodnienia architektoniczne dla osób niepełnosprawnych oraz poruszających się na wózkach inwalidzkich. Ponadto na terenie Sanatorium i Szpitala Uzdrowiskowego znajduje się biblioteka oraz pracownia arteterapii. Budynek połączony jest przewiązką z Uzdrowiskowym Instytutem Zdrowia. 

Sanatorium Równica leczy choroby reumatyczne i narządu ruchu, choroby serca i naczyń krwionośnych, chorony neurologiczne i układu oddechowego, cukrzycę i otyłość.

zabiegi

Placówka specjalizuje się w rehabilitacji kardiologicznej osób po zawale serca, po angioplastyce tętnic wieńcowych, po wszczepieniu pomostów aortalno-wieńcowych, z wszczepionym stymulatorem rytmu, po wymianie lub plastyce zastawki, z nadciśnieniem tętniczym, z niewydolnością krążenia oraz z zaburzeniami rytmu. 

zabieg

********************

Sanatorium Rosomak

Sanatorium Uzdrowiskowe "Rosomak"

ul. Zdrojowa 2
43-450 Ustroń
tel. +48 33 856 50 99

Sanatorium Uzdrowiskowe "Rosomak" dysponuje pokojami dwuosobowymi, wieloosobowymi, typu studio z pełnym zapleczem sanitarnym, telewizją naziemną i satelitarną. Sanatorium posiada własną bazę zabiegową, odkryty basen rekreacyjny oraz kort tenisowy. Uzdrowiskowy Instytut Zdrowia znajduje się w odległości ok. 800 metrów.

Sanatorium Uzdrowiskowego Rosomak specjalizuje się w rehabilitacji kobiet po mastektomii. Program rehabilitacji powstał przy współudziale specjalistów z wiodących ośrodków onkologicznych w Polsce. W ramach leczenia zapewniamy zabiegi rehabilitacyjne, szkolenia profilaktyczne przeciw obrzękom, psychoterapię według Simontona oraz edukację w zakresie diety przeciwnowotworowej.

zabiegi Rosomakrehabilitacja

Profile lecznicze z zakresu leczenia uzdrowiskowego:

 • choroby reumatologiczne,
 • choroby narządu ruchu.

Profile lecznicze z zakresu leczenia uzdrowiskowego:

 • onkologia (po leczeniu raka piersi oraz krtani).

********************

Sanatorium Narcyz

Sanatorium Uzdrowiskowe
"Narcyz"

ul. Zdrojowa 9
43-450 Ustroń
tel: +48 33 856 61 00

Sanatorium Uzdrowiskowe "Narcyz" oferuje pokoje dwuosobowe, pokoje typu studio, pokoje wieloosobowe oraz apartamenty z węzłem sanitarnym, łącznością telefoniczną, telewizją satelitarną.
Uzdrowiskowy Instytut Zdrowia znajduje się w odległości około 200 metrów od budynku sanatoryjnego.

Uzdrowisko UstrońUzdrowisko UstrońUzdrowisko Ustroń

********************

Sanatorium Kos

Sanatorium Uzdrowiskowe
"Kos"

ul. Zdrojowa 12
43-450 Ustroń
tel: +48 33 856 60 00

Sanatorium Uzdrowiskowe "Kos" dysponuje pokojami i apartamentami o zróżnicowanym standardzie.

Profile lecznicze: choroby reumatologiczne, choroby narządu ruchu, choroby układu oddechowego. Uzdrowiskowy Instytut Zdrowia znajduje się w odległości około 200 metrów od budynku sanatoryjnego.

Uzdrowisko Ustroń

Oferta pobytowa dostępna w Sanatorium Kos:

 • pobyt z zabiegami Medical & Spa, 
 • pobyty w ramach NFZ,
 • pobyty refundowane z PFRON.

Pełna informacja, cenniki, promocje na: www.uzdrowisko-ustron.pl

Zapraszamy przez cały rok!