Znajdź i zarezerwuj - sprawdzone ośrodki, dobór oferty. Skontaktuj się z naszym Biurem TORVITA

Ustronie Morskie - informacje

Ustronie Morskie jest niewielką wsią o charakterze letniskowym, zlokalizowanym na wybrzeżu Bałtyku, między Koszalinem a Kołobrzegiem. Dzięki takiemu umiejscowieniu stanowi doskonałe miejsce do spokojnego wypoczynku z możliwością bezproblemowego dojazdu do większych i bardziej turystycznych miejscowości. Ustronie zachowywało swój niemal wyłącznie rybacki charakter jeszcze pod koniec XIX wieku. Od tego momentu nastąpił faktyczny rozwój kąpielisk oraz sanatoriów na wybrzeżu, dzięki czemu wieś stała się również miejscowością wypoczynkową. Jednak największy rozkwit Ustronia zapoczątkowany został dopiero w roku 1899, kiedy to wybudowane zostało połączenie kolejowe łączące miejscowość z Koszalinem i Kołobrzegiem. Wówczas swój początek miał dynamiczny i stały wzrost liczby turystów co roku przybywających do Ustronia Morskiego w okresie letnim.
Dzisiaj miejscowość przyciąga przede wszystkim wyjątkowo piękną plażą, która została laureatem odznaczenia "Błękitnej Flagi". Popularność kąpieliska ciągle rośnie wśród turystów, którzy doceniają jego walory. W mieście można znaleźć wiele atrakcji dla turystów, jak choćby możliwość wcielenia się w zdobywcę Dzikiego Zachodu, posmakowania strusiego jaja w postaci jajecznicy. Można także stać się komandosem biorącym udział w desancie lub zjeżdżającym na linach, jak również zostać skoczkiem spadochronowym, co może zostać udokumentowane na płycie DVD.
Wyjątkową ciekawostką dla miłośników przyrody będzie z pewnością fakt, że na terenie gminy Ustronia można zobaczyć dwa z najstarszych dębów w Polsce. W Lesie Kołobrzeskim znajduje się najstarszy, przeszło 800-letni dąb Bolesław, nazwany tym imieniem na cześć pierwszego króla Polski, w obwodzie na wysokości 1,3 metra nad ziemią liczy sobie 6,91 metra, a jego wysokość sięga 32 metrów. Drugi z dębów to 640-letni Warcisław. Oba stanowią niezwykłe pomniki piękna i długowieczności przyrody. 

Polecamy inne serwisy prowadzone przez nas: Sanatoria w Polsce, Łeba - nadmorski kurort. Wspieramy: Fundacja Serce dla Dziecka Grabie.