Znajdź i zarezerwuj - sprawdzone ośrodki, dobór oferty. Skontaktuj się z naszym Biurem TORVITA

Świnoujście - informacje

Miasto jest najbardziej wysuniętym na zachód polskim uzdrowiskiem. Położone jest na 44 wyspach, w tym na największej polskiej wyspie Wolin. Bezpośrednio graniczy z terytorium niemieckim, dzięki czemu rozwinęło współpracę z tym krajem na dużą skalę. O Świnoujściu mówi się, że "tu zaczyna się Polska". 
Już w 1826 roku miasto mogło pochwalić się swoim pierwszym Domem Zdrojowym. Głównym walorem leczniczym jest tam morski klimat umiarkowanie bodźcowy, a także źródła wód mineralnych chlorkowo-sodowych (solanki), żelazistych, jodkowych i borowiny, stanowiące wyjątkowe naturalne bogactwo tego obszaru. Można tu leczyć choroby kardiologiczne, nadciśnienie, schorzenia reumatyczne, nadciśnienie, choroby dróg oddechowych, skóry, endokrynologiczne oraz otyłość.
Świnoujście jest miejscem pełnym atrakcji nie tylko dla wielbicieli beztroskiego wypoczynku na plaży. Jest tam wiele urokliwych miejsc, zachęcających do spacerów, jak nadmorska promenada, tętniąca życiem i pełna atrakcji dla turystów, warto również wybrać się na pieszy spacer brzegiem morza, by zobaczyć stawę - wyjątkowy znak nawigacyjny w formie wiatraka o wysokości 10 metrów, usytuowany na szczycie falochronu. Na wyspach znajduje się również wiele tras pieszych o łącznej długości 41 kilometrów, oraz szlaków rowerowych, których długość przekracza 90 kilometrów. Ciekawostką są także szlaki kajakowe, które mają długość 90 kilometrów. Wartymi uwagi obiektami są elementy Twierdzy Świnoujście, w skład której wchodzi Fort Anioła, Fort Gerharda (Wschodni), Fort Zachodni, baterie nadbrzeżne oraz bunkry. Wielką atrakcję turystyczną stanowi również latarnia morska, sięgająca niemal 65 metrów wysokości, największa w Polsce i jedna z największych w Europie. Szczególnie warto ją odwiedzić ze względu na zachwycający widok roztaczający się z jej szczytu.
Miasto posiada również rozbudowaną infrastrukturę portową i żeglarską. Port może przyjąć statki o maksymalnej długości 260 m i szerokości 42 m. Port jachtowy mieści nawet do 400 jednostek, dwa jachtkluby mają w nim swoją siedzibę, a regularnie odbywają się tam regaty. Wody otaczające wyspy są wyśmienitym miejscem dla wędkarzy, można w nich złowić m. in, flądry, szczupaki, a nawet łososie, korzystając również z przygotowanych stanic wędkarskich.

 

Polecamy inne serwisy prowadzone przez nas: Sanatoria w Polsce, Łeba - nadmorski kurort. Wspieramy: Fundacja Serce dla Dziecka Grabie.