Znajdź i zarezerwuj - sprawdzone ośrodki, dobór oferty. Skontaktuj się z naszym Biurem TORVITA

Szczawnica - informacje

Uzdrowisko znajduje się u stóp góry Bryjarki, sąsiaduje ono z Pienińskim Parkiem Narodowym. Położony jest w pięknej dolinie Grajcarka, który jest prawobrzeżnym dopływem Dunajca. Szczawnica otoczona jest górskimi zboczami, które porośnięte są iglastymi i modrzewiowymi lasami. Sanatoria i pensjonaty można znaleźć po obu stronach wąwozu. Szczawnica stanowi doskonałą bazę wypadową do górskich wypraw w Pieniny.
Już od stu pięćdziesięciu lat Szczawnica znana jest wśród turystów i kuracjuszy jako doskonałe miejsce do wypoczynku i ratowania zdrowia. Górskie powietrze Szczawnicy jest znacznie czystsze od miejskiego, wolne od alergenów, co wyjątkowo korzystnie wpływa na skuteczność prowadzonych tu terapii leczniczych. Sanatoria mieszczą się głównie na terenie parków, w oddaleniu od głównych arterii komunikacyjnych, dzięki temu można wypocząć z dala od zgiełku, w pełni relaksować się tutejszą spokojną i malowniczą okolicą, co pomaga efektywnie wypocząć i zregenerować siły, a także sprzyja prowadzonym tu kuracjom. Oferta noclegów i terapii w Szczawnicy jest zróżnicowana, dzięki temu można wybrać standard i cenę pobytu najbardziej nam odpowiadającą.
W uzdrowisku znajduje się aż 12 źródeł mineralnych, zróżnicowanych pod względem swoich właściwości. Do wód tych należą szczawy wodorowęglanowe, jodkowe, sodowe oraz bromkowe, wszystkie bogate w mikroelementy i minerały. Dzięki nim możliwe jest tu leczenie chorób takich jak schorzenia dróg oddechowych, nieżyty żołądka, zaparcia, skaza moczowa, miażdżyca, podwyższony cholesterol czy osteoporoza. W uzdrowiskach powstały pijalnie wód mineralnych, które są najlepszym miejscem do korzystania z tego typu kuracji.
Wskazując na specjalizację leczniczą szczawnickich uzdrowisk należy podkreślić kuracje stosowane w leczeniu schorzeń dróg oddechowych, przewlekłych stanów zapalnych nosa, zatok przynosowych, gardła, krtani, chorób aparatu głosowego wynikających z przeciążenia głosu, schorzeń alergicznych górnych dróg oddechowych oraz astmy oskrzelowej. Dodatkowo w ofercie można znaleźć leczenie balneologiczne, stosowane przy schorzeniach układu ruchu, dotyczy to szczególnie dolegliwości bólowych kręgosłupa oraz chorób reumatycznych.

Szczawnica - zdjęciaSzczawnica - zdjęciaSzczawnica - zdjęciaSzczawnica - zdjęciaSzczawnica - zdjęciaSzczawnica - zdjęciaSzczawnica - zdjęciaSzczawnica - zdjęciaSzczawnica - zdjęciaSzczawnica - zdjęciaSzczawnica - zdjęciaSzczawnica - zdjęciaSzczawnica - zdjęciaSzczawnica - zdjęciaSzczawnica - zdjęcia

Polecamy inne serwisy prowadzone przez nas: Sanatoria w Polsce, Łeba - nadmorski kurort. Wspieramy: Fundacja Serce dla Dziecka Grabie.