Znajdź i zarezerwuj - sprawdzone ośrodki, dobór oferty. Skontaktuj się z naszym Biurem TORVITA

Sopot - informacje

Sopot przez wielu uważany jest za jedno z najpiękniejszych miast Polski. Leży między Gdańskiem i Gdynią, wraz z nimi tworzy aglomerację trójmiejską. Sopot za swój unikalny, niepowtarzalny klimat i charakter, zupełnie odrębny od miasta o korzeniach sięgających średniowiecza, z głębokimi stoczniowymi tradycjami po jednej swojej stronie, oraz nowoczesnego portu po drugiej stronie.
Już na przełomie XVIII i XIX wieku w Sopocie powstały pierwsze obiekty uzdrowiskowe, takie jak dom letniskowy, kąpielisko morskie czy Dom Zdrojowy. Od tego momentu można datować rozkwit sopockiego uzdrowiska, cieszącego się niesłabnącym powodzeniem wśród turystów i kuracjuszy. W Sopocie można leczyć schorzenia takie jak choroby narządów ruchu, układu krążenia, oddechowego i innych.
Miasto jest niezwykle atrakcyjne przede wszystkim pod względem turystycznym. Do największych atrakcji bezsprzecznie należy sopockie molo. Jego konstrukcja jest drewniana, przywodzi na myśl dawne czasy, wygląda naprawdę czarująco. Stojąc na krańcu mola widzimy brzeg oddalony o pół kilometra. Ta imponująca długość mola osiągana była systematycznie poprzez stopniowe jego rozbudowywanie. Powstało ono w 1827 roku i początkowo mierzyło jedynie 31,5 metra. Dziś jest to największe drewniane molo w Europie. U jego nasady znajdziemy Skwer Kuracyjny oraz Plac Zdrojowy, gdzie początek swój ma promenada, w całości usytuowana na lądzie. Centrum aktywności i handlu w mieście przypada na ulicę Bohaterów Monte Cassino, gdzie znajduje się mnóstwo kawiarni, sklepów czy restauracji. Ulica była kształtowana niemal tak długo jak molo, a wpływ na jej wygląd wywierały różne okresy. Wartą szczególnej uwagi budowlą jest Krzywy Domek, który wyglądem przypomina odbicie tradycyjnego domu w krzywym zwierciadle.
W Sopocie ma miejsce wiele imprez, również o zasięgu i randze międzynarodowej. Najbardziej znaną z nich jest coroczny Sopot Festival, pierwotnie znany jako Międzynarodowy Festiwal Piosenki. Dzięki temu wydarzeniu Sopot gościł takie gwiazdy jak Elton John, Whitney Houston czy Boney M. W czasie trwania festiwalu odbywa się konkurs, który zaliczany jest do prestiżowych.
Sopot jest jednym z miast, które nigdy nie zasypiają, jest pełne wydarzeń kulturalnych i artystycznych. Wielbiciele emocji, nocnego życia i zabawy do świtu z pewnością odkryją w tym mieście coś dla siebie. Innym obliczem miasta jest spokojniejsza, uzdrowiskowa strona, gdzie świetnie będą się czuły osoby poszukujące bardziej spokojnego wypoczynku. Jest też ta bardziej tradycyjna strona miasta, czyli typowa dla miejscowości nadmorskiej, w której królują fale i złoty piasek. Można tu znaleźć piękne, czyste i zadbane plaże, na których można zarówno uprawiać sporty (jak windsurfing), jak i zażywać kąpieli słonecznych. Miłośnicy spędzania wolnego czasu w sposób aktywny również nie będą narzekać na nudę. W niedalekiej odległości od linii brzegowej rozpościerają się gęste lasy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, który przecinają liczne szlaki piesze i rowerowe. Zimą także Sopot dostarcza wielu atrakcji, jak wyciąg narciarski prowadzący do zjazdu, który jako jedyny w Polsce posiada widok na morze. Sopot zachęca niezwykłą różnorodnością atrakcji które oferuje, także każdy turysta i kuracjusz będzie zadowolony z pobytu w Sopocie. 

 

Polecamy inne serwisy prowadzone przez nas: Sanatoria w Polsce, Łeba - nadmorski kurort. Wspieramy: Fundacja Serce dla Dziecka Grabie.