Znajdź i zarezerwuj - sprawdzone ośrodki, dobór oferty. Skontaktuj się z naszym Biurem TORVITA

Połczyn-Zdrój - informacje

Miejscowość ta należy do nielicznych uzdrowisk w województwie zachodniopomorskim, położona jest w głębi lądu, a nie na wybrzeżu, co dodatkowo odróżnia ją od innych. Miasto jest malowniczo położone, między pięknymi obszarami Drawskiego Parku Krajobrazowego, a dwoma obszarami chronionymi Natura 2000. Oprócz tego, w niedalekim sąsiedztwie znajdują się trzy strefy ochrony uzdrowiskowej, a także rezerwat krajobrazowy Dolina Pięciu Jezior. Lokalizacja Połczyna-Zdroju jest niewątpliwym atutem i z pewnością przyciąga pasjonatów wyjątkowych krajobrazów.
Miasto w swoich granicach mieści 80-cio hektarowy Park Zdrojowy, na obszarze którego mieści się większa część uzdrowisk. Podzielony on jest na dwie części: francuską, powstałą w latach 1836 - 1839, w której znajduje się okazały amfiteatr mogący pomieścić 2500 osób, zabytkowa pijalnia wód "Joasia", a także wiele wodotrysków i fontann. Niedługo po tym czasie powstała również druga część Parku, angielska. Ten teren jest znacznie większy, przepływa przez niego rzeka Wogra, a także znajdują się tam liczne stawy, drewniane altany i mostki.
Korzenie uzdrowiskowej tradycji tego miasta sięgają aż do roku 1688, kiedy to pojawiły się pierwsze wzmianki na piśmie dotyczące leczniczych właściwości tamtejszych wód mineralnych, natomiast pierwszy dom zdrojowy powstał już w 1705 roku. Obecnie leczy się tam schorzenia narządów ruchu, choroby neurologiczne, reumatologiczne, osteoporozę, dolegliwości układu krążenia. Połczyńska solanka wydobywana jest z głębokości 1200 metrów. Niezwykłym walorem Połczyna-Zdroju jest niewątpliwie wyjątkowa zabytkowa starówka, pięknie zachowana wraz ze średniowiecznym układem ulic.
W mieście można korzystać również z bardziej aktywnych form wypoczynku, jak zwiedzanie okolicznych tras pieszych i rowerowych. Ciekawą propozycją jest oferta łowiecka, która wykorzystuje niezwykłą obfitość miejscowych lasów w zwierzynę łowną. Do dyspozycji turystów i kuracjuszy są również korty do gry w tenisa, pływalnie oraz piaszczyste boiska do gry w siatkówkę plażową.
 

Polecamy inne serwisy prowadzone przez nas: Sanatoria w Polsce, Łeba - nadmorski kurort. Wspieramy: Fundacja Serce dla Dziecka Grabie.