Znajdź i zarezerwuj - sprawdzone ośrodki, dobór oferty. Skontaktuj się z naszym Biurem TORVITA

Jarosławiec - informacje

Miejscowość nadmorska, która położona jest na wschodnim krańcu województwa zachodniopomorskiego. Do roku 1998 Jarosławiec należał do województwa Słupskiego, obecnie zlikwidowanego w związku z reformą administracyjną (Słupsk należy teraz do województwa pomorskiego). Wieś znajduje się na Przylądku Jarosławieckim, który jest jednocześnie granicą Zatoki Pomorskiej. Wzmianki o zamieszkiwaniu tego terenu datowane są już na XV wiek, jednak osada do dnia dzisiejszego nie rozrosła się do rozmiarów miasta. Przez wiele lat miejscowość miała charakter typowo rybacki, mieszkańcy zajmowali się także zbieraniem bursztynów. Rozwój turystyki rozpoczął się dopiero w XIX wieku. 
Wyjątkową zaletą Jarosławca z pewnością jest jego położenie, gdyż jest ono mocno wysunięte w morze pod względem linii brzegowej. W dużym stopniu wpływa ono na wizerunek miasta, którego powietrze uchodzi za jedno z najczystszych i najzdrowszych w kraju. Wybrzeże Jarosławca to nie tylko sama plaża, znajduje się tam również niezwykły klif, z którego można obejrzeć zachwycającą panoramę okolicy. Na przylądku umiejscowiona jest także latarnia morska, co jest dodatkowym walorem turystycznym, szczególnie biorąc pod uwagę ich niewielką liczbę w Polsce. Latarnia sięga 33 metrów, jest całkowicie udostępniona dla zwiedzających i podczas odpoczynku jest interesującą odmianą od piaszczystej scenerii plaży. 
Mieszkańcy miejscowości wyjątkowo dbają o piękną plażę, gdyż jest ona jednym z największych walorów turystycznych. Poza sezonem odbywają się na tym obszarze prace refulacyjne, które polegają na wydobywaniu piasku z dna morza, który następnie rurociągami jest transportowany na brzeg i tam rozprowadzany. W wyniku tego zabiegu każdego roku niezmiennie na fanów wypoczynku nad morzem czeka czysta, piękna, piaszczysta plaża. Takie praktyki stosuje wiele kurortów nadmorskich, same prace refulacyjne również przyciągają turystów, ze względu na to, że w piasku wydobytym świeżo z dna morza można łatwiej znaleźć piękne bursztyny.
W Jarosławcu na turystów czekają bardzo liczne atrakcje, jak biegi przez plażę, festiwale piosenki i festiwale taneczne, wybory "Bursztynowej Miss Polski", zawody w budowaniu zamków z piasku, Letnie Mistrzostwa Cheerleaders Show i wiele innych, dzięki czemu każdy turysta znajdzie coś najbardziej odpowiadającego jego potrzebom. Ponadto jest wiele możliwości aktywnego wypoczynku, które stwarzane są przez liczne szlaki piesze i rowerowe, łowiska, boiska do gry w piłkę, przejażdżki konne. Dzięki tak szerokim możliwościom spędzania czasu warto wybrać tą miejscowość na spędzenie urlopu.
 
 

Polecamy inne serwisy prowadzone przez nas: Sanatoria w Polsce, Łeba - nadmorski kurort. Wspieramy: Fundacja Serce dla Dziecka Grabie.