Znajdź i zarezerwuj - sprawdzone ośrodki, dobór oferty. Skontaktuj się z naszym Biurem TORVITA

Dąbki - informacje

Dąbki są niewielką miejscowością nadmorską, bezpośrednio sąsiadującą z Darłowem. Położone są ma mierzei między Bałtykiem a jeziorem Bukowo. Obszar ten wyróżnia się wyjątkowym mikroklimatem, w związku jest to doskonałe miejsce na lokalizację obiektów uzdrowiskowych. Pobyt w tym mikroklimacie wspomaga terapie lecznicze chorób górnych i dolnych dróg oddechowych, chorób endokrynologicznych i reumatologicznych, choroby kardiologiczne i nadciśnienie tętnicze, oraz choroby ortopedyczno-urazowe. Dąbki są w Polsce najmłodszą miejscowością ze statusem uzdrowiskowej.
W miejscowości można wybierać sposób spędzania czasu z szerokiego wachlarza usług i atrakcji turystycznych. Najważniejszą z nich są bezsprzecznie piaszczyste plaże, które przyciągają największą liczbę turystów. Można tu znaleźć również stadninę koni czy też wypożyczalnię gokartów. Na szczególną uwagę oprócz niewątpliwego uroku atmosfery wypoczynku nad morzem zasługuje bliskie sąsiedztwo jeziora Bukowo. Również tutaj można znaleźć wiele propozycji rozrywek i atrakcji, jak rejsy wycieczkowe z przystani żeglarskiej, możliwość łowienia ryb w pięknych okolicznościach przyrody, można również spróbować windsurfingu.
Niewątpliwym walorem Dąbek szczególnie dla turystyki pieszej jest fakt, iż przebiegają przez miejscowość aż cztery szlaki turystyczne, gdzie każdy może znaleźć coś dla siebie. Szlak czerwony jest to Koszaliński Szlak Nadmorski, niebieski to Szlak Rezerwatów, zielony z kolei to Szlak Wiatraków, natomiast czarny jest Szlakiem Zabytków Średniowiecza.
Dąbki stanowią również doskonałą bazę wypadową, z której można zwiedzić sąsiednie średniowieczne Darłowo czy też bunkry pozostałe z II Wojny Światowej, znajdujące się w Bobolinie.

Polecamy inne serwisy prowadzone przez nas: Sanatoria w Polsce, Łeba - nadmorski kurort. Wspieramy: Fundacja Serce dla Dziecka Grabie.