Znajdź i zarezerwuj - sprawdzone ośrodki, dobór oferty. Skontaktuj się z naszym Biurem TORVITA

Wilga - informacje

Wieś turystyczna położona nad rzeką Wilgą w województwie mazowieckim. Pierwsze wzmianki o miejscowości pochodzą z XIII wieku. W XIV wieku była ona własnością szlacheckiej rodziny Wilckich. Już w 1407 roku we wsi utworzono parafię. W okresie od XVI do XVII wieku miejscowość posiadała prawa miejskie, jednak nie zostały one zachowane ze względu na zbyt słaby rozwój gospodarczy. W okresie międzywojennym w XX wieku miejscowość zaczęła być doceniana ze względu na swoje walory wypoczynkowe i wkrótce stała się popularnym letniskiem. W czasie II wojny światowej w okolicy toczyły się zacięte walki o przyczółek warecko-magnuszewski. Po wojnie nastąpił rozkwit turystyczny wsi, wiele warszawskich zakładów pracy miało tam swoje ośrodki wypoczynkowe. 
Do najciekawszych obiektów w okolicy należy zabytkowy kościół Księży Marianów z niezwykłym wnętrzem. Warto zobaczyć również tamtejsze pomniki przyrody, do których należy dąb im. gen. Józefa Dwernickiego oraz dęby szypułkowe na cmentarzu w Wildze. Oczywiście wielką atrakcją jest tamtejsze pięknie zagospodarowane kąpielisko nad lokalnymi stawami. Można tam wypożyczyć sprzęt wodny i aktywnie spędzić czas wolny na świeżym powietrzu. Jest to także wspaniałe miejsce do wędkowania. W Wildze można doskonale wypocząć nad wodą w pięknym otoczeniu przyrody i świetnie się bawić na miejscowej plaży.

Polecamy inne serwisy prowadzone przez nas: Sanatoria w Polsce, Łeba - nadmorski kurort. Wspieramy: Fundacja Serce dla Dziecka Grabie.