Znajdź i zarezerwuj - sprawdzone ośrodki, dobór oferty. Skontaktuj się z naszym Biurem TORVITA

Świnice Warckie - informacje

Wieś położona w Kotlinie Kolskiej w województwie łódzkim. Jest to miejscowość o profilu turystycznym, która przyciąga przede wszystkim swoim zróżnicowanym krajobrazem oraz zaciszną okolicą, gdzie można w pełni wypocząć i zrelaksować się. W tej urokliwej wsi zamieszkiwała Maria Konopnicka, oraz św. Faustyna Kowalska. Zwiedzać okolicę można dzięki szlakom pieszym i rowerowym, przemierzając które podziwiać można wspaniałe widoki rozległych nizin, liczne oczka wodne i w końcu niewielką rzekę Ner. Bardzo popularne w miejscowości są spływy kajakarskie na tej rzece, podczas których można bezpośrednio obcować z piękną lokalną przyrodą. 
Warto zobaczyć także istniejący do dziś dwór, w którym mieszkała oraz pisała Maria Konopnicka, natomiast w sąsiednim Głogowcu znajduje się wart odwiedzenia dom siostry Faustyny, w którym obecnie urządzone jest muzeum dostępne dla zwiedzających. W centrum Świnic natomiast zlokalizowane jest Sanktuarium Urodzin i Chrztu Świętej Siostry Faustyny, utworzone w 2002 roku w kościele, w którym została ochrzczona święta.

Polecamy inne serwisy prowadzone przez nas: Sanatoria w Polsce, Łeba - nadmorski kurort. Wspieramy: Fundacja Serce dla Dziecka Grabie.