Znajdź i zarezerwuj - sprawdzone ośrodki, dobór oferty. Skontaktuj się z naszym Biurem TORVITA

Myczkowce - informacje

Wieś położona jest w Bieszczadach, u stóp gór Grodzisko i Michałowiec, w województwie podkarpackim. Jest to jedna z najstarszych osad w Bieszczadach, została założona w 1376 roku. W 1425 roku król Władysław Jagiełło nadał miejscowości przywilej królewski. Miejscowość często zmieniała właściciela, najdłużej w posiadaniu wsi była rodzina Herburtów. Najtrudniejszymi doświadczeniami tej bieszczadzkiej osady były napady UPA po zakończeniu II wojny światowej. W 1960 roku w wyniku wybudowania zapory na rzece San powstało Jezioro Myczkowieckie, które dziś stanowi centrum turystyki tego miejsca. Od 1994 roku we wsi bardzo prężnie działa "Caritas" Diecezji Rzeszowskiej. Dzięki jego pracy powstał ośrodek wypoczynkowo-rehabilitacyjny, stadnina koni, nowy kościół oraz Centrum Kultury Ekumenicznej - ekspozycja miniatur cerkwi i kościołów drewnianych.
Będąc w Myczkowcach koniecznie trzeba zobaczyć imponującą zaporę na Sanie, kościół myczkowiecki oraz "Skałki Myczkowieckie", będące pomnikiem przyrody nieożywionej. Warto wybierać się na piesze czy rowerowe wędrówki w Bieszczady, które szeroko słyną ze swojego niezwykłego uroku. Szczególnie wiosną i jesienią góry te robią ogromne wrażenie za sprawą swojego tajemniczego klimatu. Bliskie i dalsze wędrówki są możliwe dzięki licznym szlakom, które są tak poprowadzone, by podążając nimi zobaczyć najciekawsze obiekty okolicy i najpiękniejsze krajobrazy. Warto przejść się po ekomuzeum "W krainie bobrów", "Zielony Cień" czy wybrać się na szlak wokół Kotliny Uherczańskiej.

Polecamy inne serwisy prowadzone przez nas: Sanatoria w Polsce, Łeba - nadmorski kurort. Wspieramy: Fundacja Serce dla Dziecka Grabie.