Znajdź i zarezerwuj - sprawdzone ośrodki, dobór oferty. Skontaktuj się z naszym Biurem TORVITA

Mausz Ostrów - informacje

Miejscowość o charakterze letniskowym, położona na półwyspie jeziora Mausz. Znajduje się na pojezierzu Kaszubskim w województwie pomorskim. Jezioro okalają liczne lasy, dzięki czemu można podziwiać piękne widoki tamtejszego krajobrazu. Malownicze lasy zachęcają do spacerów, można wybrać się na grzybobranie, nazbierać borówek czy jagód. Warto wybrać się także do pobliskiej miejscowości Węsiory i zobaczyć znajdujące się tam kurhany i kamienne kręgi pochodzące z I-III wieku. Prawdopodobnie kamienne kręgi służyły jako miejsce spotkań plemiennych.
Jezioro Mausz znajduje się na terenie Gowidlińskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu, jest jednym z największych jezior na Kaszubach. Warto zaznaczyć, że jezioro jest bardzo głębokie, dzięki czemu przyciąga nie tylko kajakarzy i żeglarzy, ale również pasjonatów nurkowania. Korzystać można z profesjonalnej przystani kajakowej, organizowane są również spływy możliwe dzięki połączeniu jeziora z rzeką Słupią. Dla pasjonatów wędkowania również jest to doskonałe miejsce, okoliczne wody obfitują w gatunki ryb takie jak szczupak, sandacz, lin czy węgorz. Mausz Ostrów jest idealnym miejscem wypoczynku na pięknych Kaszubach.

Polecamy inne serwisy prowadzone przez nas: Sanatoria w Polsce, Łeba - nadmorski kurort. Wspieramy: Fundacja Serce dla Dziecka Grabie.