Znajdź i zarezerwuj - sprawdzone ośrodki, dobór oferty. Skontaktuj się z naszym Biurem TORVITA

Korbielów - informacje

Wieś usytuowana w Beskidzie Żywieckim, w województwie śląskim. Leży w sąsiedztwie Orawy, leżącej u podnóża Babiej Góry, szczytu wysokiego na 1725 m n.p.m. Korbielów budzi się do życia zimą, kiedy zjeżdżają tu turyści z całej Polski w poszukiwaniu wrażeń na stokach. Latem jednak również zapewnia niezwykłe atrakcje, przede wszystkim dzięki zróżnicowanym, zapierającym dech w piersiach górskim krajobrazom. Okolice zwiedzić można podążając Ścieżką Przyrodniczą Żywieckiego Parku Krajobrazowego czy jednym z licznych, bardzo urozmaiconych pieszych szlaków turystycznych. W Korbielowie można także wypożyczyć rowery górskie idealne do przemierzania pobliskich tras, a także pojeździć na koniach huculskich hodowanych w tamtejszej stadninie. Można również wybierać się na rekreacyjne spacery Nordic Walking. Podczas wycieczek zobaczyć możemy charakterystyczne dla terenów beskidzkich zwierzęta, jak niedźwiedź, ryś, borsuk, kruk czy głuszec, a w górskich potokach wypatrzyć można pstrągi.
Zimą jeździć mozna na nartach, snowboardzie, a nawet na portonie. W okolicy znajdziemy liczne wyciągi krzesełkowe, orczykowe i jeden talerzykowy, można pojeździć skuterem śnieżnym a także spróbować snowtubingu - zjadu na pontonie specjalnie przygotowanym torem. Wyjątkową atrakcją jest również pobliska góra Pilsko (1557 m n.p.m.), zapewniająca atrakcje takie jak zróżnicowane trasy narciarskie, możliwość zjazdów poza trasami oraz liczne wyciągi narciarskie różnego typu. Z pewnością warto spróbować tamtejszej zabawy i sportów na śniegu, warto również wybrać się w to miejsce kiedy jest nieośnieżone, by eksplorować tamtejsze malownicze zielone tereny. 

Polecamy inne serwisy prowadzone przez nas: Sanatoria w Polsce, Łeba - nadmorski kurort. Wspieramy: Fundacja Serce dla Dziecka Grabie.