Znajdź i zarezerwuj - sprawdzone ośrodki, dobór oferty. Skontaktuj się z naszym Biurem TORVITA

Kalwaria Zebrzydowska - informacje

Miasto położone na południu Polski, w województwie małopolskim, należy do aglomeracji krakowskiej. Założył je wojewoda krakowski Mikołaj Zebrzydowski w XVII wieku. Tamtejszy zespół Kulturowo - Krajobrazowy Klasztoru i Parku Pielgrzymkowego od 1999 roku figuruje na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Miasto posiada charakterystyczny, kalwaryjski układ, gdzie przestrzeń stanowi symboliczne odwzorowanie Jerozolimy. W 1715 roku Kalwaria Zebrzydowska otrzymała prawa miejskie. Od początku swego istnienia przyciąga tłumy pielgrzymów. Miasto słynie również w całej Polsce ze swego kunsztu stolarskiego, w 1914 roku odbyły się pierwsze cyklicznie powtarzane do dziś targi meblowe.
Sanktuarium Pasyjno-Maryjne jest niezwykłym obiektem kultu maryjnego, odwiedzanym przez wiernych z całego świata. Już w 1641 roku cudowny obraz Matki Bożej dotarł do Kalwarii, obraz koronowany został w roku 1887. W Kalwarii częstym gościem był jeszcze przed pontyfikatem papież Jan Paweł II, w 1998 roku przyjął on honorowe obywatelstwo miasta. Przy klasztorze oo. Bernardynów funkcjonuje Dom Pielgrzyma, znajdujący się w centrum zespołu architektoniczno-krajobrazowego i parku pielgrzymkowego. Oferuje w pełni urządzone i wyposażone pokoje, mieści się tam również sala konferencyjna oraz restauracja, w której można zjeść śniadanie. W mieście znajdują się 42 kaplice i kościoły, turystów i pielgrzymów przyciągają również misteria odgrywane w Wielkim Tygodniu oraz odpust Zaśnięcia i Wniebowzięcia NMP w sierpniu. Należą one do najbardziej imponujących obchodów tych świąt w Polsce.

Polecamy inne serwisy prowadzone przez nas: Sanatoria w Polsce, Łeba - nadmorski kurort. Wspieramy: Fundacja Serce dla Dziecka Grabie.