Znajdź i zarezerwuj - sprawdzone ośrodki, dobór oferty. Skontaktuj się z naszym Biurem SANO

Jugowice - informacje

Wieś usytuowana jest w Dolinie Bystrzycy, w województwie dolnośląskim. Położona jest między Górami Sowimi i Wałbrzyskimi. Tamtejszy klimat zalicza się do podgórskiego, kotlinowego. Jezioro gwarantuje takie atrakcje jak kąpiele oraz uprawianie sportów wodnych, znajduje się też tam wypożyczalnia sprzętu wodnego. Okolica jest idealna do pieszych wycieczek w otoczeniu natury, a także do wypraw rowerowych. Do ciekawych obiektów wartych zwiedzenia należy pobliski Zamek Grodno, znajdujący się nad jeziorem Bystrzyckim na obszarze chronionego krajobrazu. 
W niedalekiej okolicy znajdują się także m. in. Zamek Książ czy Zamek Bolków, a także Skały Krasnoludków pod Krzeszowem. Zwiedzić warto też kompleks podziemnych sztolni "Riese" w Osówce, Włodarzu i Walimiu. Okolice Wałbrzycha są bogate w interesujące obiekty, także Jugowice stanowią doskonałą bazę wypadową, jednocześnie zapewniając odpoczynek z dala od zgiełku w spokojnych okolicznościach przyrody.

Polecamy inne serwisy prowadzone przez nas: Sanatoria w Polsce, Łeba - nadmorski kurort. Wspieramy: Fundacja Serce dla Dziecka Grabie.