Znajdź i zarezerwuj - sprawdzone ośrodki, dobór oferty. Skontaktuj się z naszym Biurem TORVITA

Jesionka - informacje

Wieś położona jest nad jeziorem Rudzieńskim w województwie lubuskim. Tamtejsza spokojna okolica gwarantuje doskonały relaks nad wodą, w otoczeniu pięknych lasów. Jezioro stanowi prawdziwą gratkę dla wędkarzy, a okoliczne lasy zapewniają udane grzybobrania. W okolicy znajduje się wiele ścieżek turystycznych i szlaków pieszych, które docenią także pasjonaci Nordic Walking. Piękna okolica zachęca także do wypraw z aparatem, które za sprawą uroku lokalnej przyrody zaowocują z pewnością mnóstwem pięknych zdjęć. 
Wypoczynek we wsi będzie niezwykle udany także dla osób aktywnych. W okolicy znaleźć można szlaki rowerowe o zróżnicowanym poziomie trudności, w większości wiodące leśnymi ścieżkami wokół jeziora. Także jezioro stwarza wspaniałe możliwości wypoczynku na świeżym powietrzu, można tam uprawiać wiele sportów wodnych, przy akwenie znajduje się także wypożyczalnia sprzętu wodnego. Przez jezioro przebiega także szlak kajakowy mający początek na Obrzycy i ciągnący się do szlaku konwaliowego. Kąpielisko i plaża przy jeziorze pozwalają też na cieszenie się słońcem i kąpielami w jeziorze w spokojnym, zacisznym otoczeniu. 
 

Polecamy inne serwisy prowadzone przez nas: Sanatoria w Polsce, Łeba - nadmorski kurort. Wspieramy: Fundacja Serce dla Dziecka Grabie.