Znajdź i zarezerwuj - sprawdzone ośrodki, dobór oferty. Skontaktuj się z naszym Biurem TORVITA

Goczałkowice-Zdrój - informacje

Miejscowość o profilu uzdrowiskowym, położona na południu Polski w regionie Doliny Górnej Wisły, w województwie śląskim. Do największych walorów okolicy zaliczyć można pasma Beskidu, Lasy Pszczyńskie, sąsiedztwo Jeziora Goczałkowickiego oraz okoliczne stawy rybne. Wyjątkowy jest również kojący, łagodny klimat podgórski. Miejscowość istniała już w 1326 roku, kiedy jej nazwa pierwszy raz padła na piśmie. Do tamtejszych zabytków należy kościół św. Jerzego, kaplica św. Anny czy też stara pijalnia wód, pawilony "Wrzos" oraz "Górnik", a także zabytkowy budynek administracji uzdrowiska.
Uzdrowisko jest największym na Śląsku obiektem specjalizującym się w leczeniu schorzeń narządów ruchu (reumatologicznych, ortopedycznych i neurologicznych) ponadto leczy się tam choroby naczyniowe, układu oddechowego, oraz prowadzona jest rehabilitacja przy cukrzycy. Bogactwo naturalne wpływa na wyjątkowe właściwości lecznicze tego miejsca. Znajdują się tam źródła solankowe chlorowo-sodowe, zawierające dodatkowo jod, brom, żelazo i magnez. Do kuracji wykorzystywana jest również borowina, bogata w bituminy, kwasy huminowe, białka, enzymy oraz substancje estrogenne. Wykonuje się m.in. zabiegi z zakresu balneoterapii, hydroterapii, fizykoterapii czy krioterapii, a także masaże lecznicze. 

Polecamy inne serwisy prowadzone przez nas: Sanatoria w Polsce, Łeba - nadmorski kurort. Wspieramy: Fundacja Serce dla Dziecka Grabie.