Znajdź i zarezerwuj - sprawdzone ośrodki, dobór oferty. Skontaktuj się z naszym Biurem TORVITA

Dosłońce

Wieś położona jest w województwie małopolskim, niedaleko Racławic, zaledwie 50 kilometrów od Krakowa. Malowniczą okolicę wieś zawdzięcza wzgórzom Wyżyny Miechowskiej, okolicznym lasom i łąkom, w śród których można wypocząć w ciszy i spokoju. Panujące tam warunki sprzyjają relaksowi i regeneracji sił. W niedalekiej odległości znajdują się różne atrakcje turystyczne, z których największą stanowi historyczny teren bitwy pod Racławicami z 1794 roku, w której po stronie Rzeczypospolitej walczyli przedstawiciele wszystkich ówczesnych stanów społecznych. Do zespołu zabytkowego tego terenu zalicza się Kopiec Kościuszki Grodzisko, Cmentarz "Bratnie Mogiły", Dwór w Dziemierzycach, Dwór w Janowiczkach, Willa Walerego Sławka oraz Pomnik Bartosza Głowackiego. 
Innymi okolicznymi atrakcjami są Młyny Doliny Szreniawy, po których wiedzie szlak mający początek na stacji kolejowej w Miechowie, czy też Małopolski Szlak Bożogrobców z Bazyliką Grobu Bożego w Miechowie. W tej sąsiedniej miejscowości mieści się także Dworek Zacisze, a w Sławicach Szlacheckich znajdziemy wyciąg narciarski. W okolicy znajdują się także rezerwaty przyrody "Wały", "Sterczów ścianka" oraz "Dąbie".

 

Polecamy inne serwisy prowadzone przez nas: Sanatoria w Polsce, Łeba - nadmorski kurort. Wspieramy: Fundacja Serce dla Dziecka Grabie.