Znajdź i zarezerwuj - sprawdzone ośrodki, dobór oferty. Skontaktuj się z naszym Biurem VITAL

II Bieg po Oddech w Zakopanem

W niedzielę 3 września w Zakopanem odbędzie się 2. edycja Biegu po Oddech. Impreza ma charakter charytatywny, a jej celem jest wspieranie osób chorych na mukowiscydozę. Patronką biegu jest m.in. Justyna Kowalczyk, która także weźmie udział w wydarzeniu.

Organizatorem biegu jest Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą. Środki pozyskane w ramach tej imprezy zostaną wykorzystane na zakup niezbędnego sprzętu rehabilitacyjnego oraz zakup leków dla osób chorych na mukowiscydozę. Celem imprezy jest także budowanie świadomości społecznej dotyczącej tej choroby, integracja oraz pokazywanie chorym i ich rodzinom, jak ważna jest aktywność fizyczna dla jakości życia. Dystans biegu będzie wynosił około 5 kilometrów ulicami Zakopanego, start i linia mety w Parku Miejskim. Początek biegu o godzinie 10.00. Wszelkie szczegóły wydarzenia można znaleźć na stronie www.bieg.ptwm.org.pl.

Polecamy inne serwisy prowadzone przez nas: Sanatoria w Polsce, Łeba - nadmorski kurort. Wspieramy: Fundacja Serce dla Dziecka Grabie.