Znajdź i zarezerwuj - sprawdzone ośrodki, dobór oferty. Skontaktuj się z naszym Biurem TORVITA

Międzywodzie - informacje

Miejscowość położona jest na wschodnim krańcu wyspy Wolin, w województwie zachodniopomorskim. Ma charakter letniskowy. Po zakończeniu wojny W 1945 roku dotychczas niemiecka nazwa wsi - Heidebrink, została zmieniona na obecną - Międzywodzie, za sprawą położenia na Półwyspie Międzywodzkim, znajdującym się pomiędzy Zalewem Kamieńskim a Morzem Bałtyckim. 
Mimo, że nadmorskie miejscowości znane są ze swoich walorów klimatycznych, Międzywodzie cechuje się wyjątkowo zdrowym powietrzem, a tamtejszy mikroklimat wpływa bardzo pozytywnie na drogi oddechowe, jednak nie jest to jego jedyne dobroczynne działanie. Powietrze nasycone jest jodem, a obecność sosnowo-świerkowych lasów i wydobywających się z nich olejów eterycznych, oraz spokojny charakter miejscowości pozwalają zażyć prawdziwego relaksu i zregenerować siły.
Międzywodzie może poszczycić się wyjątkowymi, szerokimi plażami, które jednak nawet w środku sezonu nie są przepełnione turystami, dzięki czemu można śmiało wybierać się również na spacery po plaży. Dodatkowo podnosi to komfort i relaks płynący z kąpieli słonecznych na plaży, która pozbawiona jest zgiełku charakterystycznego dla wybrzeży dużych i obleganych miejscowości turystycznych. W ramach udogodnień dla osób niepełnosprawnych również zejścia na plażę są przystosowane i łatwe do pokonania. W miejscowości nie ma dużych dyskotek ani głośnych imprez, dzięki czemu doskonale wypoczną tu i nabiorą nowej energii także wielbiciele ciszy i spokoju. 
Spokojny klimat miejscowości nie oznacza jednak nudy dla osób szukających nadmorskich atrakcji. Jest świetnie położony jeśli dostęp do letnich rozrywek, zaledwie kilkanaście minut jazdy samochodem pozwoli znaleźć się w obleganych i pełnych atrakcji Międzyzdrojach. Równie blisko położony jest historyczny Kamień Pomorski, a niewielka odległość dzieli również Międzywodzie od malowniczego i wyjątkowego Wolińskiego Parku Narodowego.

Polecamy inne serwisy prowadzone przez nas: Sanatoria w Polsce, Łeba - nadmorski kurort. Wspieramy: Fundacja Serce dla Dziecka Grabie.