Znajdź i zarezerwuj - sprawdzone ośrodki, dobór oferty. Skontaktuj się z naszym Biurem TORVITA

Buczkowice - informacje

Śląska wieś położona w niezwykle atrakcyjnym turystycznie południowym obszarze województwa. Leży w swoistym trójkącie, którego wierzchołki wyznacza Bielsko - Biała, Żywiec oraz Wisła, a w niedalekim sąsiedztwie jest Szczyrk. Cały ten teren położony jest w pięknej, malowniczej Kotlinie Żywieckiej.
Buczkowice z powodzeniem można potraktować jako doskonałą bazę wypadową do wszystkich wspomnianych wyżej miejsc, a także na szlak pieszy, którym można się dostać do kolejnych szlaków, do których dojazd jest również autobusem. Będzie do wspaniałe miejsce dla turystów ceniących sobie spokojny wypoczynek w pięknym krajobrazie, z możliwością zwiedzenia również innych atrakcyjnych turystycznie miejscowości.
Wyjątkowe walory tego miejsca odkryją również pasjonaci wędkarstwa, gdyż przez miejscowość przepływa potok Żylica, wpadający do Jeziora Żywieckiego. W wodach tych można złowić dorodne pstrągi, świetnie nadające się także do samodzielnego wędzenia.

 

Polecamy inne serwisy prowadzone przez nas: Sanatoria w Polsce, Łeba - nadmorski kurort. Wspieramy: Fundacja Serce dla Dziecka Grabie.