Znajdź i zarezerwuj - sprawdzone ośrodki, dobór oferty. Skontaktuj się z naszym Biurem TORVITA

Wisełka-informacje

Miejscowość wypoczynkowa położona między jeziorami Wisełka i Czajcze w województwie zachodniopomorskim. Znajduje się ona w bliskim sąsiedztwie Międzyzdrojów, od których dzieli ją zaledwie 10 kilometrów. Wieś jest usytuowana na obrzeżach Wolińskiego Parku Narodowego, otoczona lasem sosnowym. Pierwsze pisemne wzmianki o miejscowości pochodzą z 1560 roku. Osadnicy zajmowali się głównie rybołówstwem na jeziorach i na morzu. W XIX wieku osada w większej części była posiadłością rodu Buchholzów, poza ich majątkiem wieś zamieszkiwało kilkadziesiąt rodzin. Już na początku XX wieku w miejscowości istniało kąpielisko. Początki turystyki nadmorskiej w Wisełce datowane są na okres dwudziestolecia międzywojennego. Po wojnach światowych w pierwszej połowie XX wieku miejscowość nadal rozwijała się w tym kierunku i utrzymała swój profil letniskowy. 
Jest to idealne miejsce na spokojny wypoczynek w zacisznym otoczeniu lokalnej przyrody. Do morskiego wybrzeża wiedzie śródleśna droga o długości około 1,5 kilometra. Warto wybrać się na taką wędrówkę, by wypocząć na tamtejszej niewielkiej, piaszczystej plaży. Wielką atrakcją jest również jezioro Wisełka, doskonale nadające się do uprawiania żeglarstwa, jest to także wspaniałe miejsce do wędkowania. Okolica stwarza doskonałe warunki dla pasjonatów leśnych wycieczek, grzybobrania i odpoczynku nad wodą. Wiele atrakcji turystycznych zapewniają pobliskie Międzyzdroje, gdzie warto wybrać się na nadmorską promenadę, zwiedzić Muzeum Figur Woskowych oraz Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego wraz z tamtejszą zagrodą pokazową żubrów oraz wiele innych interesujących miejsc.

Polecamy inne serwisy prowadzone przez nas: Sanatoria w Polsce, Łeba - nadmorski kurort. Wspieramy: Fundacja Serce dla Dziecka Grabie.