Znajdź i zarezerwuj - sprawdzone ośrodki, dobór oferty. Skontaktuj się z naszym Biurem SANO

Sochonie - informacje

Wieś położona w województwie podlaskim, nieopodal Białegostoku. Miejscowość wraz z okolicą podlega ochronie programu Natura 2000, znajduje się także w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej. Obok wsi przepływa pięknie meandrująca rzeka Czarna, wpadająca do największej w puszczy rzeki Supraśl. Obszar Podlasia nazywany jest często Zielonymi Płucami Polski, ze względu na swoje bogate, gęste lasy, często bardzo wiekowe. W tej części Polski znajdują się cztery parki narodowe: Białowieski, Biebrzański, Narwiański i Wigierski. Oprócz niezwykłej, puszczańskiej przyrody, obserwować tam można liczne rodzime gatunki zwierząt, do których należą m.in. dziki, jelenie i bobry. W okolicy Sochonia zwiedzić można również rezerwaty przyrody, do których należą: Krzemianka, Jałówka i Antoniuk. Ponadto tereny puszczy wokół wsi są ostoją wyjątkowego starodrzewu, a na terenie Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej zamieszkuje jedno z pięciu wolno żyjących stad żubrów w Polsce.
Zwiedzanie wspaniałej okolicy umożliwiają liczne szlaki turystyczne, do których należą zarówno piesze, rowerowe jak i konne. Malownicze tereny można podziwiać także z perspektywy rzek, przemierzając je kajakiem. Inną ciekawą cechą charakterystyczną okolicy jest wyjątkowa różnorodność kulturowa, obszar gminy zamieszkują Polacy, Białorusini, Ukraińcy, Litwini oraz Tatarzy. Dzięki temu można tam podziwiać wiele interesujących budowli sakralnych. Mieszkańcy wsi ponadto założyli stowarzyszenie, którego celem jest kultywowanie tamtejszych tradycji oraz integracja mieszkańców tego wyjątkowego miejsca. Sochonie są idealną lokalizacją na wypoczynek i regenerację sił. Przebywanie wśród pięknej, bogatej przyrody relaksuje i dodaje energii, a w poszukiwaniu miejskich rozrywek zawsze można wybrać się do pobliskiego Białegostoku. Z pewnością jest to miejsce, które każdemu przypadnie do gustu.

Polecamy inne serwisy prowadzone przez nas: Sanatoria w Polsce, Łeba - nadmorski kurort. Wspieramy: Fundacja Serce dla Dziecka Grabie.