Oferty polecane

Turnusy rehabilitacyjne

Turnusy rehabilitacyjne dzięki dofinansowaniu przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych są bardzo dostępną formą aktywnej rehabilitacji i wypoczynku osób niepełnosprawnych. Dofinansowanie PFRON do turnusu zawiera się w granicach 18 - 35% (zależnie od stopnia niepełnosprawności) przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w gospodarce narodowej w poprzednim kwartale, co daje kwotę dofinansowania do 14-dniowego turnusu od 657,31 do 1278,10zł.Wysokość dofinansowania zależy od stopnia niepełnosprawności, wieku oraz sytuacji życiowej wnioskodawcy. Biorąc pod uwagę fakt, że najniższe ceny turnusów rehabilitacyjnych to już około 950 zł okazuje się że wyjazd na taki turnus nie jest dużym wydatkiem. Oczywiście są także turnusy droższe - ich cena uzależniona jest od pory roku, miejsca, komfortu pobytu.

Turnus rehabilitacyjny - czas wolny Turnusy rehabilitacyjne - zajęcia na basenie Zabiegi lecznicze

Osoba niepełnosprawna sama wyszukuje dla siebie odpowiedni turnus rehabilitacyjny. Należy pamiętać, że musi on być zgodny z zaleceniami i przeciwwskazaniami lekarza jak również musi być organizowany przez ośrodek mający odpowiednie uprawnienia.
 
By pomóc Państwu w wyszukaniu odpowiedniego dla siebie turnusu rehabilitacyjnego stworzyliśmy ten serwis. Stworzylismy szereg możliwości wyszukiwania obiektów - niektóre z nich mają swoje prezentacje co ułatwi Państwu podjęcie decyzji o wyborze turnusu dla siebie.

Aktualności

XXIII Kongres Uzdrowisk Polskich
W dniach 2-4 października w Krynicy-Zdroju odbędzie się tegoroczny Kongres Uzdrowisk Polskich, należący do najbardziej prestiżowych polskich konferencji uzdrowiskowych. Tematem przewodnim XXIII Kongresu jest "Turystyka uzdrowiskowa odpowiedzią na aktualne potrzeby i preferencje konsumentów".
XV Międzynarodowy Festiwal Pszczelarski w Jeleniej Górze-Cieplicach
W dniach 13-14 września 2014 Jelenia Góra stanie się prawdziwym centrum pszczelarskim. Tematem przewodnim piętnastej edycja Festiwalu będzie "Bartnictwo w Sudetach Zachodnich". Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w Festiwalu na Placu Piastowskim w Jeleniej Górze, początek w sobotę o godzinie 10.00.
Targi REHABILITACJA 2014 w Łodzi
W dniach 18-20 września 2014 w Hali Expo-Łódź odbędzie się największy w kraju przegląd ofert i nowości na rynku branżowym. Na tegorocznej edycji targów zaprezentuje się dwieście szesnaście firm z ośmiu państw. Dzięki targom można poznać wszystkie nowe trendy w rehabilitacji i najnowsze osiągnięcia technologiczne w tej dziedzinie.
Święto Piernika w Toruniu
Impreza w tym roku ponownie zagości na toruńskiej Starówce. Odbędzie się w dniach 6-7 września 2014. W czasie jej trwania będą miały miejsce takie atrakcje, jak jarmark, warsztaty, pokazy, spektakle i kolorowa Piernikowa Parada. Większość wydarzeń odbędzie się na Rynku Staromiejskim oraz w Muzeum Etnograficznym.

Polecamy inne serwisy prowadzone przez nas: Sanatoria w Polsce, Łeba - nadmorski kurort, Tanie noclegi.