Oferty polecane

Turnusy rehabilitacyjne

Turnusy rehabilitacyjne dzięki dofinansowaniu przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych są bardzo dostępną formą aktywnej rehabilitacji i wypoczynku osób niepełnosprawnych. Dofinansowanie PFRON do turnusu zawiera się w granicach 18 - 35% (zależnie od stopnia niepełnosprawności) przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w gospodarce narodowej w poprzednim kwartale, co daje kwotę dofinansowania do 14-dniowego turnusu od 657,31 do 1278,10zł.Wysokość dofinansowania zależy od stopnia niepełnosprawności, wieku oraz sytuacji życiowej wnioskodawcy. Biorąc pod uwagę fakt, że najniższe ceny turnusów rehabilitacyjnych to już około 950 zł okazuje się że wyjazd na taki turnus nie jest dużym wydatkiem. Oczywiście są także turnusy droższe - ich cena uzależniona jest od pory roku, miejsca, komfortu pobytu.

Turnus rehabilitacyjny - czas wolny Turnusy rehabilitacyjne - zajęcia na basenie Zabiegi lecznicze

Osoba niepełnosprawna sama wyszukuje dla siebie odpowiedni turnus rehabilitacyjny. Należy pamiętać, że musi on być zgodny z zaleceniami i przeciwwskazaniami lekarza jak również musi być organizowany przez ośrodek mający odpowiednie uprawnienia.
 
By pomóc Państwu w wyszukaniu odpowiedniego dla siebie turnusu rehabilitacyjnego stworzyliśmy ten serwis. Stworzylismy szereg możliwości wyszukiwania obiektów - niektóre z nich mają swoje prezentacje co ułatwi Państwu podjęcie decyzji o wyborze turnusu dla siebie.

Aktualności

Akcja Honorowego Krwiodawstwa w Darłowie
28 listopada w Darłowskiej Jednostce Wojskowej w godzinacg 8.30 - 12.30 odbędzie się akcja honorowego oddawania krwi. Organizatorem tej inicjatywy jest Darłowski Klub Honorowych Dawców Krwi PCK. Akcja odbędzie się pod hasłem "Krew daje życie".
Podkarpackie Święto Niepełnosprawnych "Razem Piękniej"
W dniach 25-26 listopada w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbędzie się kolejna edycja tego niezwykłego święta integracji. W czasie imprezy będzie można podziwiać niezwykłą twórczość niepełnosprawnych artystów. Serdecznie zapraszamy!
Lecznicze i profilaktyczne właściwości miodu - prelekcja w Muszynie
W sobotę 22 listopada w Muzeum Regionalnym Państwa Muszyńskiego przy ul. Krzywej 1 odbędzie się bardzo interesująca prelekcja dotycząca wpływu miodu na zdrowie i organizm człowieka. Wykład poprowadzi pan Narcyz Kędziora.
XV Karkonoskie Dni Lajtowe
W dniach 14-16 listopada w Karpaczu odbędzie się święto ludzi gór, które jest cyklicznym spotkaniem wszystkich członków i sympatyków Polskiego Klubu Alpejskiego. Piętnastą edycję święta miłośników gór organizuje Miasto Karpacz oraz Polski Klub Alpejski.

Polecamy inne serwisy prowadzone przez nas: Sanatoria w Polsce, Łeba - nadmorski kurort, Tanie noclegi.