Oferty polecane

Turnusy rehabilitacyjne

Turnusy rehabilitacyjne dzięki dofinansowaniu przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych są bardzo dostępną formą aktywnej rehabilitacji i wypoczynku osób niepełnosprawnych. Dofinansowanie PFRON do turnusu zawiera się w granicach 18 - 35% (zależnie od stopnia niepełnosprawności) przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w gospodarce narodowej w poprzednim kwartale, co daje kwotę dofinansowania do 14-dniowego turnusu od 657,31 do 1278,10zł.Wysokość dofinansowania zależy od stopnia niepełnosprawności, wieku oraz sytuacji życiowej wnioskodawcy. Biorąc pod uwagę fakt, że najniższe ceny turnusów rehabilitacyjnych to już około 950 zł okazuje się że wyjazd na taki turnus nie jest dużym wydatkiem. Oczywiście są także turnusy droższe - ich cena uzależniona jest od pory roku, miejsca, komfortu pobytu.

Turnus rehabilitacyjny - czas wolny Turnusy rehabilitacyjne - zajęcia na basenie Zabiegi lecznicze

Osoba niepełnosprawna sama wyszukuje dla siebie odpowiedni turnus rehabilitacyjny. Należy pamiętać, że musi on być zgodny z zaleceniami i przeciwwskazaniami lekarza jak również musi być organizowany przez ośrodek mający odpowiednie uprawnienia.
 
By pomóc Państwu w wyszukaniu odpowiedniego dla siebie turnusu rehabilitacyjnego stworzyliśmy ten serwis. Stworzylismy szereg możliwości wyszukiwania obiektów - niektóre z nich mają swoje prezentacje co ułatwi Państwu podjęcie decyzji o wyborze turnusu dla siebie.

Aktualności

Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Starszych w Sopocie
W dniu 1 października 2014 w sopockim Domu Pomocy Społecznej odbędą się obchody tego międzynarodowego święta. W programie zaplanowano występy i pokazy artystyczne, będzie miała miejsce również uroczystość odznaczenia najbardziej aktywnych seniorów pamiątkowymi dyplomami. Początek imprezy planowany jest na godzinę 10.00.
Uroczystość Centralnych Obchodów Światowego Dnia Serca 2014
Obchody odbędą się w niedzielę 28 września na Placu Niepodległości w Zakopanem w godzinach 9.30-18.30. Organizatorzy zadbali o bardzo atrakcyjny program imprezy, dzięki czemu edukacja zdrowotna i promocja profilaktyki będzie połączona z występami artystycznymi. Będzie można również wykonać nieodpłatnie wiele badań, a także korzystać z porad specjalistów.
Piknik Rodzinny we Włocławku
W sobotę 27 września w godzinach 10.00-14.00 na Placu Wolności odbędzie się impreza, której organizatorem jest Zespół Szkół Nr 3 we Włocławku. Celem wydarzenia jest integracja osób niepełnosprawnych ze środowiskiem lokalnym. W czasie imprezy odbędą się liczne konkurencje sportowe w ramach promowania rekreacyjnego uprawiania sportu.
Święto Plonów w Koszalinie
W sobotę 20 września na Placu przy Amfiteatrze w Koszalinie będzie miała miejsce impreza dożynkowa, w czasie której odbędzie się jarmark produktów naturalnych wytwarzanych przez regionalnych przetwórców i producentów, wystawa twórczości ludowej, występy artystyczne, prezentacje, konkursy i inne atrakcje.

Polecamy inne serwisy prowadzone przez nas: Sanatoria w Polsce, Łeba - nadmorski kurort, Tanie noclegi.