Aktualności

Biblioteka Miejska w Inowrocławiu bardziej dostępna dla osób niepełnosprawnych

Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza przystąpiła do projektu "Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących". W ramach tego programu biblioteka otrzymała urządzenie do odczytu dokumentów audio, przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabowidzące.

Projekt Aktywni 50+

Projekt organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking i współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki to cykl bezpłatnych treningów Nordic Walking oraz konferencji informacyjnych o tematyce zdrowotnej, organizowanych w małych i średnich miastach oraz w dzielnicach dużych miast. Nordic Walking mogą uprawiać niemal wszyscy, zachęcamy do zainteresowania projektem.

Akcja Honorowego Krwiodawstwa w Darłowie

28 listopada w Darłowskiej Jednostce Wojskowej w godzinacg 8.30 - 12.30 odbędzie się akcja honorowego oddawania krwi. Organizatorem tej inicjatywy jest Darłowski Klub Honorowych Dawców Krwi PCK. Akcja odbędzie się pod hasłem "Krew daje życie".

Podkarpackie Święto Niepełnosprawnych "Razem Piękniej"

W dniach 25-26 listopada w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbędzie się kolejna edycja tego niezwykłego święta integracji. W czasie imprezy będzie można podziwiać niezwykłą twórczość niepełnosprawnych artystów. Serdecznie zapraszamy!

Lecznicze i profilaktyczne właściwości miodu - prelekcja w Muszynie

W sobotę 22 listopada w Muzeum Regionalnym Państwa Muszyńskiego przy ul. Krzywej 1 odbędzie się bardzo interesująca prelekcja dotycząca wpływu miodu na zdrowie i organizm człowieka. Wykład poprowadzi pan Narcyz Kędziora.

XV Karkonoskie Dni Lajtowe

W dniach 14-16 listopada w Karpaczu odbędzie się święto ludzi gór, które jest cyklicznym spotkaniem wszystkich członków i sympatyków Polskiego Klubu Alpejskiego. Piętnastą edycję święta miłośników gór organizuje Miasto Karpacz oraz Polski Klub Alpejski.

XXI Muszyńskie Podzamkowe Śpiewanie

Towarzystwo Miłośników Ziemi Muszyńskiej zaprasza 9 listopada na wspólne śpiewanie "Raduje się serce, raduje się dusza". Impreza odbędzie się w Muzeum Regionalnym "Państwa Muszyńskiego" działającym przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Muszynie.

I Wojewódzki Festiwal dla Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością "I TY MASZ TALENT"

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy Festiwal, który odbędzie się w środę 5 listopada w Domu Kultury Mors w Dębicy. Zapraszamy do obejrzenia występów najmłodszych artystów oraz kibicowania im. Organizatorzy zapewniają dobrą zabawę oraz doskonałą atmosferę.

Debata społeczna "Bezpieczeństwo seniorów" w Rabce-Zdroju

We wtorek 4 listopada odbędzie się debata dotycząca bezpieczeństwa seniorów. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16.00 w budynku dawnego MOK przy ul. Parkowej 5 w Rabce-Zdroju. Organizatorzy zapraszają do udziału w debacie seniorów, mieszkańców Rabki-Zdroju oraz wszystkie osoby zainteresowane.

Trzeci Dar Serca Służb Mundurowych w Grudziądzu

13 listopada przy Komendzie Miejskiej Policji w Grudziądzu (ul. Chełmińska 111) odbędzie się akcja zbiórki krwi. Zebrana krew będzie przeznaczona dla osób dotkniętych chorobą nowotworową. Do udziału w zbiórce zaprasza organizator - dyplomowany ratownik medyczny Krzysztof Misiewicz.

Polecamy inne serwisy prowadzone przez nas: Sanatoria w Polsce, Łeba - nadmorski kurort, Tanie noclegi.